A Kiskőrösi KSK NB II-ben szereplő férfi kézilabda csapata megyei rangadóra készült a bajnokság 16. fordulójában. A fiúk az előző héten a Kondorosi KK ellen 26-24-re megnyert találkozóval hangolódtak rá a Kiskunhalas elleni mérkőzésre.

A kiskőrösiek hazai pályán fogadták a Kiskunhalas UKSC együttesét, akik ellen 21-19-re (8-9) nyertek: Csernák – Szabó T. 3, Baranyai 6, Kulcsár, Vass 3, Thiesz 1, Dózsa 3. Csere: Polyák (k), Harangozó G. 2, Szentgyörgyi, Vezsenyi 1, Reczer, Borbényi 1, Gucsi 1, Ruskó. Edző: Horváth András. A megyei rangadóra nem csak a csapatok, hanem a szurkolók is készültek, így az összecsapást több száz néző előtt játszották le igen jó hangulatban. A gárdák szurkolói jól szórakozhattak, hiszen a bizalmukat a játékosok izgalmakban bővelkedő, küzdelmes mérkőzéssel hálálták meg. Az első félidőben szoros csata alakult ki és 1-1 gól volt a különbség a gárdák között. A szünet után 17-15-re elhúzott a Kiskőrös, majd 17-17-re és 19-17-re módosult az állás. A mérkőzés hajrájában a kiskőrösiek nagyon zártan védekeztek és Csernák Gábor kapus is több bravúrt bemutatott. Fordulópont volt, amikor a hazaiak a második félidő 25. percében kettős emberhátrányban is tudták tartani az előnyüket. A végjátékban a pályán is felfokozódott a hangulat, amely során páros kiállítással sújtották a csapatokat a játékvezetők. Kiszállt a játékból egy kiskunhalasi játékos, a kiskőrösi Reczer Norbertet pedig piros lappal végleg kiállították. A végjátékban nagyobb szívvel, higgadtabban és taktikusabban játszó kiskőrösiek második tavaszi győzelmét felállva tapsolta meg a találkozó végén a lelkes gazai közönség. A felnőttek így jelenleg a tabella 6. helyén állnak 15 ponttal.

Ifjúsági eredmény:
Kiskőrösi KSK-Kiskunhalasi UKSC 28-23 (15-12)

Legjobb góldobók: Harangozó G. 8, Ruskó B. 6, Fábián T. 3, Bezsenyi Á. 3, Polereczki 3.
Az ifjúságiak a 2. helyen vannak a tabellán 29 ponttal.

Március 24. szombat: 18.00