Avatar photo
Írta: Tóth Reni

Az olaszok győzelmével ért véget a 2021-es labdarúgó Európa-bajnokság, amelyet Kiskőrösön is megtekinthettek a focikedvelők a főtér szurkolói sátrában.

A végső mérkőzésen az olasz és az angol csapat csapott össze, a meccs pedig Londonban került megrendezésre. A meccs hihetetlenül izgalmas volt, nem csak azért, mert az angol csapat már a második percben gólt rúgott, hanem mert a közönség most nem ugyanannak a csapatnak szurkolt. Erről meg is kérdeztem pár embert.

„Olasz győzelemre számítok. Legalább 3 gólra. Szerintem nagyon jó taktikával játszanak és megérdemlik a győzelmet.”

„Én az angoloknak szurkolok. Eleinte az olasz csapatnak szorítottam, de úgy véltem később, hogy az angolok igazságosabban játszanak.”

A második félidőben kiegyenlítettek az olaszok, a végkifejletet azonban hosszabbítással sikerült elérni, amely végül 3-2 lett az olasz csapat javára. Így Olaszország 1968 után újra bajnok csapat lett.

A meccs jó hangulatához hozzájárult a szurkolósátor melletti kézműves italokat áruló faház is, ahol nem csak italokat, de rágcsálnivalókat is lehetett kapni.