Kiskőrösön, a Petőfi téren nagy munkálatokba kezdtek június 9-én szerdán.
Június 11-én 21 órakor Rómában az Olaszország-Törökország mérkőzéssel kezdődik a 16. labdarúgó Európa-bajnokság (EURO 2020), amely július 11-én a londoni Wembley Stadionban sorra kerülő döntővel fejeződik be. Ez alkalomból építették fel Kiskőrös főterén az EB szurkolói sátrat a bajnokság idejére, annak érdekében, hogy a családok, baráti társaságok, sportszervezetek, Kiskőrösről, valamint a térség más településeiről érkezők is együtt drukkolhassanak a résztvevő országok csapatainak, kiemeltképp a MAGYAR csapatnak.

Épül Kiskőrös főterén az EB szurkolói sátor

A negyedszer résztvevő MAGYAR csapat, amely először jutott ki két egymást követő tornára, rendezőként két csoportmérkőzését vívhatja hazai közönség előtt:

-Hirdetés-

JÚNIUS 15-ÉN A CÍMVÉDŐ PORTUGÁLOKAT, NÉGY NAPPAL KÉSŐBB A VILÁGBAJNOK FRANCIÁKAT FOGADJA A PUSKÁS ARÉNÁBAN. Az utolsó, június 23-i fordulóban pedig a németek vendége lesz Münchenben.

Kapcsolódó cikk
Egy hónap múlva rajtol az EURO-2020, amin negyedszer vesz részt magyar csapat
Egy hónap múlva rajtol az EURO-2020, amin negyedszer vesz részt magyar csapat
Mához képest egy hónap múlva, június 11-én 21 órakor Rómában az Olaszország-Törökország mérkőzéssel kezdődik a 16. labdarúgó Európa-bajnokság, amely július...
Az EB szurkolói sátorban NAGY képernyőn követhetik a mérkőzéseket társaságban, jó hangulatban. Ide várnak minden sportszeretőt, futball szurkolót a mérkőzések ideje alatt.

A részvétel ingyenes mindenkinek, de az 5 évvel ezelőtti tapasztalatok alapján érdemes minden társaságnak asztalt foglalnia a biztos ülőhelyért, és a kellemetlenségek elkerülése végett. Ezt a +3620/2266-443 Petőfi Sándor Művelődési Központ információs telefonszámán keresztül tehetik meg hétköznap 8-19 óráig, szombaton 8-16 óráig. Az asztalok a telefonos foglalások sorrendjében lesznek folyamatosan feltöltve, konkrét hely foglalására NINCS lehetőség.  

Az EB szurkolói sátor környezetében lévő vendéglátósok szolgáltatják majd az étel és italkínálatot.
A Petőfi Sándor Művelődési Központ épületénél található nyilvános mosdót működési rendje június 11-től megváltozott.
A mosdó egyszeri használatának díja: 100 Ft/ fő, amelyet az ajtótól jobbra megtalálható automatába kell dobni.

A gép 100 és 200 forintos érmével működik, más érméket azonnal visszadob, valamint visszajárót nem ad vissza.
A pénz bedobását követően 5 mp van arra, hogy az ajtót magunk felé húzva kinyithassuk, és bemehessünk az illemhelyre. Az ajtó belülről egyszerűen nyitható.
Június 12-én és 13-án a mosdó nonstop elérhető lesz, a hosszú távú nyitva tartásról a későbbiekben tudnak részletes tájékoztatást adni az üzemeltetők.
Vigyázzunk a mosdó épségére és tisztaságára!
Köszönjük együttműködésüket!
 

Érdemes kilátogatni a helyszínre, hiszen a közösségi élmény mellett a kiskőrösi szurkolói zóna játékokkal, nyereményekkel, meccsnézéssel, étellel és itallal várja a drukkereket a pénteki nyitástól egészen a döntőig!

(Forrás: MTVA Sajtóarchívum/MTI)
Csoportmérkőzések

június 11., péntek

  • A csoport, 1. forduló: Törökország–Olaszország, Róma 21.00

június 12., szombat

  • A csoport, 1. forduló: Wales–Svájc, Baku 15.00
  • B csoport, 1. forduló: Dánia–Finnország, Koppenhága 18.00
  • B csoport, 1. forduló: Belgium–Oroszország, Szentpétervár 21.00

június 13., vasárnap

  • D csoport, 1. forduló: Anglia–Horvátország, London 15.00
  • C csoport, 1. forduló: Ausztria –Észak-Macedónia, Bukarest 18.00
  • C csoport, 1. forduló: Hollandia–Ukrajna, Amszterdam 21.00

június 14., hétfő

  • D csoport, 1. forduló: Skócia–Csehország, Glasgow 15.00
  • E csoport, 1. forduló: Lengyelország–Szlovákia, Szentpétervár 18.00
  • E csoport, 1. forduló: Spanyolország–Svédország, Sevilla 21.00

június 15., kedd

  • F csoport, 1. forduló: MAGYARORSZÁG –Portugália, Budapest 18.00
  • F csoport, 1. forduló: Franciaország–Németország, München 21.00

június 16., szerda

  • B csoport, 2. forduló: Finnország–Oroszország, Szentpétervár 15.00
  • A csoport, 2. forduló: Törökország–Wales, Baku 18.00
  • A csoport, 2. forduló: Olaszország-Svájc, Róma 21.00

június 17., csütörtök

  • C csoport, 2. forduló: Ukrajna–Észak-Macedónia, Bukarest 15.00
  • B csoport, 2. forduló: Dánia–Belgium, Koppenhága 18.00
  • C csoport, 2. forduló: Hollandia–Ausztria, Amszterdam 21.00

június 18., péntek

  • E csoport, 2. forduló: Svédország–Szlovákia, Szentpétervár 15.00
  • D csoport, 2. forduló: Horvátország–Csehország, Glasgow 18.00
  • D csoport, 2. forduló: Anglia-–kócia, London 21.00

június 19., szombat

  • F csoport, 2. forduló: MAGYARORSZÁG –Franciaország, Budapest 15.00
  • F csoport, 2. forduló: Portugália–Németország, München 18.00
  • E csoport, 2. forduló: Spanyolország-Lengyelország, Sevilla 21.00

június 20., vasárnap

  • A csoport, 3. forduló: Svájc–Törökország, Baku 18.00
  • A csoport, 3. forduló: Olaszország–Wales, Róma 18.00

június 21., hétfő

  • C csoport, 3. forduló: Észak-Macedónia–Hollandia, Amszterdam 18.00
  • C csoport, 3. forduló: Ukrajna–Ausztria, Bukarest 18.00
  • B csoport, 3. forduló: Oroszország–Dánia, Koppenhága 21.00
  • B csoport, 3. forduló: Finnország-Belgium, Szentpétervár 21.00

június 22., kedd

  • D csoport, 3. forduló: Horvátország–Skócia, Glasgow 21.00
  • D csoport, 3. forduló: Csehország-Anglia, London 21.00

június 23., szerda

  • E csoport, 3. forduló: Szlovákia-Spanyolország, Sevilla 18.00
  • E csoport, 3. forduló: Svédország–Lengyelország, Szentpétervár 18.00
  • F csoport, 3. forduló: Portugália–Franciaország, Budapest 21.00
  • F csoport, 3. forduló: Németország–MAGYARORSZÁG , München 21.00
Nyolcaddöntők

június 26., szombat

  • A2–B2, Amszterdam 18.00 (1)
  • A1–C2, London 21.00 (2)

június 27., vasárnap

  • C1–D3/E3/F3, Budapest 18.00 (3)
  • B1–A3/D3/E3/F3, Sevilla 21.00 (4)

június 28., hétfő

  • D2–E2, Koppenhága 18.00 (5)
  • F1–A3/B3/C3, Bukarest 21.00 (6)

június 29., kedd

  • D1–F2, London 18.00 (7)
  • E1–A3/B3/C3/D3, Glasgow 21.00 (8)
Negyeddöntők

július 2., péntek

  1. nyolcaddöntő győztese–5. nyolcaddöntő győztese, Szentpétervár 18.00 (1)
  2. nyolcaddöntő győztese–2. nyolcaddöntő győztese, München 21.00 (2)

július 3., szombat

  1. nyolcaddöntő győztese–1. nyolcaddöntő győztese, Baku 18.00 (3)
  2. nyolcaddöntő győztese–7. nyolcaddöntő győztese, Róma 21.00 (4)

 

Elődöntők

július 6., kedd

  1. negyeddöntő győztese–1. negyeddöntő győztese, London 21.00

július 7., szerda

  1. negyeddöntő győztese–3. negyeddöntő győztese, London 21.00
Döntő

július 11., vasárnap

  • döntő, London 21.00