Szkenderovits Lajosné, a Kiskőrösi Bemzsef Általános Iskola pedagógusa, a Művészetek Munkaközösség elnöke fogta össze a Járási rajzverseny pályázatát. Hat iskola vett részt a versenyen, összesen 273 alkotás érkezett be. Melyek ma az iskola testnevelés szárnyának folyosóján és az aula falain tekinthetők meg. Minden korcsoport más témában küldhetett be rajzokat, az alábbi tematika szerint:
  1. korcsoportban a téma: Petőfi Sándor: Arany Lacinak
  2. korcsoportban a téma: Petőfi Sándor: Csatadal
  3. korcsoportban a téma: Ausztrália
  4. korcsoportban a téma: Erdély

A díjakat 2021. december 15-én adta át a zsűri: Szkenderovits Lajosné, Horváth A. Gézáné, Gmoser György és Lasztovicza László. A díjazott munkák a tankerületi versenyen mérettetnek meg a továbbiakban.

A zsűri egy része: Gmoser György és Szkenderovits Lajosné
-Hirdetés-

Járási rajzpályázat helyezettek (Minden kategóriában két harmadik helyezés került kiosztásra.)

Első korcsoport: 1-2. osztály:

I. Dömsödi Dorottya 2. o. Felkészítő pedagógus: Rákócziné Szakál Katalin
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola Csengődi Általános Iskolája

II. Vári Anita 2. c. Felkészítő pedagógus: Horváth A. Gézáné
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

III. Füleki Panni 2. c. Felkészítő pedagógus: Horváth A. Gézáné
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

III. Andrási Benedek András 2. o. Felkészítő pedagógus: Szaporán Nóra
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola Páhi Általános Iskolája

Második korcsoport: 3-4. osztály:

I. Kővári Vanda 3. o. Felkészítő pedagógus: Tengölics Margit
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola Herpai Vilmos Általános Iskolája

II. Légrády Bálint 4. c Felkészítő pedagógus: Rémán Dominika
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

III. Kiss Fanni 4. o. Felkészítő pedagógus: Pivarcsiné Ladányi Bernadett
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola Csengődi Általános Iskolája

III. Füleki Ádám 3. a Felkészítő pedagógus: Rohoska Ferencné
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

Harmadik korcsoport: 5-6. osztály:

I. Suba Tamara 6. b Felkészítő pedagógus: Szkenderovits Lajosné
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

II. Rákóczi Sára 6. o. Felkészítő pedagógus: Rákócziné Szakál Katalin
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola Csengődi Általános Iskolája

III. Hadnagy Lotti 6. o. Felkészítő pedagógus: Gmoser György
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

III. Szabó Nóra 5. o. Felkészítő pedagógus: Rákóczi Szakál Katalin
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola Csengődi Általános Iskolája

Negyedik korcsoport: 7-8. osztály:

I. Demeter Judit 7. b Felkészítő pedagógus: Szkenderovits Lajosné
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

II. Andó Csaba 8. o. Felkészítő pedagógus: Németh István
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola Csengődi Általános Iskolája

III. Varga Noa 7. b Felkészítő pedagógus: Gmoser György
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

III. Schmidt Dorina 7. c Felkészítő pedagógus: Szkenderovits Lajosné
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

Különdíj:

Tengölics Huba 8. o. Felkészítő pedagógus: Tengölics Margit
Kiskőrösi Bem József Általános Iskola Herpai Vilmos Általános Iskolája

A Járási rajzverseny felkészítő és szervező pedagógusai ezúton is köszönik a támogatást a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeumnak, Pethő Attila önkormányzati képviselőnek és a Kiskőrösi Tankerületi Központnak.

A képeket Katzenbach Zoltán, és a cikk szerzője készítették.

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (48 db kép)