A Magyar Pünkösdi Egyház Keceli Gyülekezete a Házasság Hete alkalmából szervezett eseményén ebben az évben is Dr. Mihalec Gábor, országos elismertségű pár- és családterapeuta tartott előadást EGYÜTT biztonságban címmel.
A Városi Könyvtár és Művelődési Házban Rémán Dániel, a gyülekezet lelkipásztora köszöntötte a vendégeket. Majd átadta a szót az előadónak, aki kapitányi sapkában lépett a színpadra, hogy a GyűrúKúra Légitársaság kapitányaként megossza az egybegyűltekkel a felszálláshoz szükséges biztonsági elírásokat, amelyek nélkül a Boldogság-szigetére utazó házaspárok útja nem lehetne zökkenőmentes. Úgyis, mint a biztonsági öv, amely az elköteleződést jelképezi. Az oxigénmaszk, melynek használata arra utal, hogy először magunkat kell rendbe tenni, ha a kapcsolatunkban jól szeretnénk érezni magunkat. Hasonkóképp beszélt a mentőmellényről és az elengedhetetlen józanságról. Felhívta a figyelmet arra, hogy a házasság nevű járaton nincs vészkijárat.
Az előadás témáját a párkapcsolati biztonság és biztonságérzet megteremtéséhez szükséges öt alapvető tennivaló adta. Ha a biztonság meginog…
…újból el kell köteleznünk magukat egymás mellett. John M. Gottam meghatározásából idézett, mely szerint az elköteleződés az „amikor vissza tudjuk igazolni a társunk a fontosságát”. Kétféle elköteleződésről beszélt. Az egyik, melyet a házasságkötéskor tesznek a párok. A másik pedig az, amit napról napra kell megtenniük. Nem elegendő, ha a klasszikus vicc székely bácsijához hasonlóan úgy nyilatkozunk a szeretetünkről, hogy „az oltárnál elhangzott szeretlek-ről csak változás esetén tájékoztatjuk a hitvesünket”.
…bele kell állnunk a szerepeinkbe. Nem szabad sodródnunk a „megúszás kultúrájában”, amelyben a felelősségvállalás a szerepeink iránt ritka, mint a fehér holló.
…ismernünk kell magunkat. Enélkül, nem tudunk valódi elköteleződésben lenni. Felismerni, szembenézni és uralni kell az érzelmeinket.
…nyugodtnak lenni és kapcsolódni. Úgy fogalmazott, hogy „az ember kapcsolódásra teremtetett”. S hogy megfelelő munkával felül tudjuk írni magunkban azokat a sérüléseket, amelyek ezt akadályozhatják bennünk.
…a múlt győzelmeit képeseknek kell lennünk a jelen erőforrásaiként aktivizálni. Úgy nézni végig az életünkön, hogy látjuk és tudatosítjuk a megnyert csatáinkat. És bátorságot merítünk belőlük.
Sok-sok gyakorlati példával, az előadó praxisából kiemelt és személyes történetekkel élő, eleven, humoros, mégis útravalóul szolgáló előadásban lehetett része minden megjelentnek.
Az esemény végén Dr. Mihalec Gábor válaszolt a kérdésekre, majd dedikálta köteteit, melyeket a helyszínen lehetett megvásárolni.
Fotógaléria: