Megtartotta éves közgyűlését január 25-én a Soltvadkert-Kiskőrös Petőfi Horgászegyesület a soltvadkerti Gyöngyház Kulturális Központ színháztermében. Az összejövetel tisztújító közgyűlés is volt egyben, amely során a tagság megválasztotta azokat a személyeket, akik az elkövetkezendő 5 évben vezetik majd az egyesületet.
A megjelenteket a horgászegyesület nevében Balogh Kálmán köszöntötte, majd egyperces néma főhajtással emlékeztek meg az elmúlt évben elhunyt horgásztársakról. Kiemelték a korábbi elnök Ungvári Ferenc munkáját, akinek egy róla készült fotója is odakerült az elnökségi asztalra.
Az elmúlt évben végzett munkáról Zsikla Róbert alelnök számolt be. Elmondta, hogy 2024.01.01-ével lemondott az alelnöki pozíciójáról, de a törvényszéki bejegyzés szerint maradt hivatalosan alelnök, azonban az operatív feladatokat Balogh Kálmán vette át. Megemlítette, hogy 2024-ben is áremelésekkel kellett a vezetőségnek szembenéznie. A halárak emelkedése rányomta a bélyegét az engedélyek árára is.

A tavalyi évben a Vadkerti-tónál több ütemben került sor haltelepítésre:
-március 21-én 30 mázsa 3 nyaras ponty került a tóba, melyek között 40 db 5 kg feletti pontyot is hozott a halszállító,
-május 16-án a horgászverseny előtt érkezett 30 mázsa 3 nyaras, átlagosan 2-4 kg közötti ponty a vízbe,
-november 12-én került sor az utolsó haltelepítésre, mely során 30 mázsa 3 nyaras ponty került a Vadkerti-tóba 2 kg-os átlagsúllyal.
Beszámolt arról, hogy társadalmi munkát szerveztek 2024.05.11-én melynek, mint minden évben a célja a horgászegyesület által használt partszakasz, csónakkikötők környezetének rendbe rakása volt és ezt követően horgászversenyt rendeztek. A korábbi évek hagyományainak megfelelően a nyáron horgásztábor került megszervezésre Balogh Kálmán vezetésével. A táborba 20 gyermek jelentkezett, akik különféle horgászmódszerekkel és technikákkal ismerkedhettek meg. Volt csónakból pergetés, horogkötés, etetőanyag keverés és egyéb hasznos foglalkozások sokasága. Köszönetet mondott Balogh Kálmánnak a tábor levezetésében, valamint a Marton házaspárnak és Deli Jánosnak, akik a háttér munkában kiemelkedő szerepet vállaltak.
Megemlítette, hogy Deli János vezetésével a halőri csónak felújításra került az elmúlt évben, valamint 2024-ben elindításra, tartalmi feltöltésre került a vadkertihorgasz.hu új honlapjuk.
A tavalyi évben kifogott halmennyiségről még nem tudott beszámolni, mivel a fogási naplókat még csak ezután adják le a horgászok. A 2025-ös évre vonatkozóan összeállították a horgászrendet, mely tartalmaz változásokat a 2024-eshez képest és ezeket a Facebook oldalukon tették közre.
A Vadkerti-tóról elmondta, hogy sajnos tavaly is csapadékszegény év volt, ami miatt drasztikus vízszint csökkenést lehetett tapasztalni. Az önkormányzat által üzemeltetett kút a kis párolgási időszakokban tudja csak a vízszintet szinten tartani, vagy csak éppen emelni. Ez a jövőben az önkormányzatnak, mint tulajdonosnak nagy kihívást fog jelenteni. Jelenleg mintegy 80-100 cm vízmennyiség hiányzik a tóból.
Beszélt arról, hogy az egyesület elnöke Ungvári Ferenc elhunyt, ami hatalmas veszteség az egyesület életében, és gyertyagyújtással emlékeztek meg róla a közösségi kiülő mellett felállított kopjafánál. A vezetőség nevében megköszönte az elmúlt 5 év bizalmát és kitartást, valamint sok sikert kívánt a következő csapatnak, mely vezetni fogja az egyesületet.

Az eseményen jelen volt Temerini Ferenc polgármester is, aki hozzászólásában kiemelte, hogy a Vadkerti-tó vízutánpótlásának kérdésével kiemelten foglalkozik az önkormányzat. A kutat folyamatosan üzemeltetik és az önkormányzat részéről ennek működtetése anyagilag biztosított. Beszélt arról, hogy a természetes vízutánpótlás kérdéséről a homokhátságon a kormány egy átfogó tervet készíttetett el, melyben benne szerepel a Vadkerti-tó is. Az elképzelések szerint a Dunából, a Tiszából és a DVCS-ből szivattyúkkal juttatnák el a vizet zárt rendszeren keresztül a térség legmagasabb pontjának számító Kunfehértóra, és onnan lehetne szintén zárt, gravitációs rendszeren keresztül vizet vezetni a Vadkerti-tóba. A számítások szerint a homokhátság teljes vízutánpótlási programjának a megvalósítása a mai árakon számolva 1.600 milliárd forintba kerülne, ami a hatalmas összegre való tekintettel minden bizonnyal csak több lépcsőben tud elkészülni. Felvetődött, hogy a kútból kinyert vízben nincs oxigén, ezért a továbbiakban megvizsgálják annak lehetőségét, hogy egy oxigéndúsító szerkezettel kezeljék majd ezt a problémát.
A következőkben Marton György gazdasági vezető beszámolója hangzott el az elmúlt évi zárszámadásról, mely szerint pénzügyi téren a következőképpen állt az egyesület 2024. december 31-én:
Bevételek
Tagdíj felnőtt, ifi, kedvezményezett: 6.183.500-
Területi engedély felnőtt, ifi, kedv.: 11.624.000-
Napijegy, hetijegy: 4.448.119-
Halasítási támogatás: (új belépők) 530.148-
Egyéb bevételek (banki kamat, árfolyamnyereség): 962.650-
Átfutó bevételek (állami jegy, Bácshosz): 3.919.650-
NAV 1%-os felajánlás támogatás: 218.489-
Miniszterelnökség támogatás NEA: 1.400.000-
Adomány: 62.000-
Bácshosz támogatás: 93.312-
Bevételek összesen: 29.441.868-

Kiadások
Munkabér: 6.576.808-
Járulékok (szocho, szja, efo, tb.járulék): 1.525.400-
Ügyviteli költség (posta, irodaszer, horgász kabin, hirdetés, bérleti díj(mobil wc), telefon, szakértői díjak, javítási ktg, áramdíj, könyvelési díj, anyagköltség): 7.028.345-
HE vízterület költségei (kiküldetés ktg): 24.440-
Vízpótlási hozzájárulás: 763.000-
Tó haszonbérlet: 289.560-
Bankköltség: 260.436-
Halasítás: 14.028.000-
Átfutó kiadások (állami jegy, Bácshosz): 3.919.650-
Kiadások összesen: 30.937.659-
Folyószámlán 2024. január 1.: 6.427.163-
Lekötött számla 2024. január 1.: 0-
Bevételek összesen: 29.441.868-
Kiadások összesen: 30.937.659-
Folyószámlán 2024. december 31.: 4.931.372-
Lekötött számla 2024. december 31.: 0-
A felügyelő bizottság elnöke Deli János beszámolójában elmondta, hogy az egyesületnél folytattak ellenőrzéseket, de mindent megfelelőnek találtak, a számlákkal minden rendben volt és a munkavégzések szabályszerűen történtek.

A fegyelmi bizottság elnöke Kovács Károly arról számolt be, hogy jelentősebb ügyben nem kellett intézkedniük, a horgásztársakról elmondható, hogy követik az előírásokat és betartják azokat a szabályokat, amelyekkel a Vadkerti-tavat látogathatják.

A tagság részéről az egyebek napirendi pontnál Markot Lajos kérte a tó vízutánpótló kútjánál egy oxigéndúsító berendezés felszerelését, Sárosdi Sándor pedig jelezte, hogy az egyesület tulajdonában lévő vízminőség elemző műszereket használják. A tagság részéről felszólaló Sebestyén Szilárd elmondta, hogy a Vadkerti-tó vízutánpótlását csak természetes folyóvízből lehetne megoldani és kérte, hogy ebben jó lenne valami előrelépést szorgalmazni. A sportjeggyel kapcsolatban mondta el Szeg Norbert, hogy nagyon le van korlátozva az ilyen horgászok tevékenysége, mert mindössze 1 bottal és 1 horoggal pecázhatnak. Utóbbi felvetéssel kapcsolatban hangzott el, hogy a sportjegy tekintetében az egyesület mindenben az országos horgászrendhez igazodik, horgászni szakáll nélküli horoggal lehet, a kifogott halat pedig vissza kell engedni a vízbe.
A beszámolók elfogadása után a horgászegyesület új vezetéséről döntöttek a tagok.
Az elnöki poszt jelöltjei közül Balogh Kálmán elmondta, hogy a különböző internetes és média felületeken Szentkúti Gyula elnökjelölt neve alatt megjelent állítások több pontban is valótlanok és kérte a tagságot, hogy ezek ismeretében döntsenek majd.

Elmondta továbbá, hogy visszalép az elnöki jelöltségről Borsos József javára és alelnökként szeretne dolgozni majd a továbbiakban.

Az elnöki posztért induló Borsos József elmondta, hogy megválasztása esetén a tagsággal szeretne nagyon közvetlen kapcsolatot kialakítani és azt szeretné, ha mindenki egyfelé húzná a „csónakot”. Kiemelte, hogy a törvény adta lehetőségeken belül szeretné, ha a tagság demokratikusan döntene egyes kérdésekben és mindenki megelégedésére tudnának működni.

Bemutatkozójában Szentkúti Gyula elnökjelölt a halállomány fejlesztéséről beszélt, kiemelve, hogy szűkséges lenne egy hal előnevelő részt kialakítani a Vadkerti-tónál. Fontosnak tartotta a ponty és a süllő állomány növelését, valamint megemlítette, hogy az ifjúsági horgásztáborokból is bőven elegendő lenne évente egyet szervezni. A különböző csónakkikötő fejlesztéseket lázálmoknak nevezte, mert arra szerinte nincs pénze az egyesületnek. A neve alatt megjelent különböző internetes posztokról és egyéb anyagokról úgy fogalmazott, hogy a vele szemben elhangzottakat visszautasítja, azokat az anyagokat nem ő írta, valaki feltette.
Ezt követően a tagság 78 szavazattal választotta meg az egyesület elnökének Borsos Józsefet.
Az alelnök Balogh Kálmán lett, akin kívül még jelölt volt Oroszi János (Kiskőrös), Szávay Levente (Soltvadkert), ifj. Szegedi Tivadar (Soltvadkert).
A titkári feladatokra Perecz Patrik (Soltvadkert) jelölt visszalépését követően ifj. Szegedi Tivadar kapott bizalmat a tagságtól.
A gazdasági felelős Marton György (Kiskőrös) lett, a jelöléstől Simon László (Szeged) visszalépett.
Vezetőségi tagnak választották meg Turancsik Patrikot (Soltvadkert), Füleki Csabát (Soltvadkert) és Martin László Jánost (Soltvadkert) – további jelölt volt még: Molnár Károly (Kiskőrös), Szávay Levente (Soltvadkert), Gudricza Norbert (Kecskemét), Tóth Zoltán (Soltvadkert), Kolonusz Zoltán (Soltvadkert – visszalépett).
A fegyelmi bizottság elnöke Kovács Károly lett – további jelölt volt még: Parrag Sándor (Kiskőrös – visszalépett), Péter Zoltán (Tázlár).
A fegyelmi bizottság tagjának választották meg Rakonczai Sándort (Kiskőrös) és Varjú Endrét (Kiskőrös).
A felügyelő bizottság elnöke Péntek András (Soltvadkert) lett – további jelölt volt még: Deli János (Soltvadkert).
Felügyelő bizottsági tagnak választották meg Sebestyén Szilárdot (Helvécia) és Gáspár Gábort (Soltvadkert) – további jelölt volt még: Gudricza Norbert (Kecskemét), Frittmann Zoltán (Soltvadkert – visszalépett), Tóth Endre (Soltvadkert).
Fotógaléria:
