Kétszáz-kétszázötven hektáron égett a nádas, a gaz, az avar Kiskőrösön, az 5301-es út melletti területen március 9-én, vasárnap.

„Ebéd előtt kaptuk a jelzést hogy a keceli úton a csukás tó részen ég a nádas és a bozótos. 30 tűzoltó 7 órás munkájával tudtuk este fél 7-re a területen a tüzet eloltani. Összesen 30 tűzoltó 9 gépjárművel oltotta a lángoka” – írják Kiskőrös Város Önkéntes Tűzoltó Egyesületének közösségi oldalán.

A város hivatásos és önkéntes tűzoltói mellett Kiskunhalasról, Kalocsáról, Kecskemétről érkeztek még hivatásos egységek, hogy a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett elfojtsák a tüzet. Az egységek két vízsugárral, hat puttonyfecskendővel és kéziszerszámokkal dolgoztak. A tűzoltóknak sikerült megakadályozni a lángok továbbterjedését Kiskőrös külterületén és az utómunkálatokra is sor került. A területen a szél is megnehezítette a tűzoltók oltási munkálatait.
 
Több hivatásos és önkéntes tűzoltó dolgozott a lángok megfékezésén
 
Helyszín: Kiskőrös, külterület
 
Forrás: katasztrofavedelem.hu
Képek: Kiskőrös Város Önkéntes Tűzoltó Egyesület

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (12 db kép)
MEGOSZTÁS
Írta: vira