Március 15-ére emlékezni az 1848 és 1849-es forradalom és szabadságharc óta eltelt 177 évben azt jelentette, hogy „kiállunk a magyar szabadság és az ország szuverenitása mellett” – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter március 11-én kedden Budapesten.

Gulyás Gergely a Miniszterelnökség Várkert Bazárban tartott március 15-i ünnepségén azt mondta, a forradalom hősei és az általuk képviselt eszmék új irányt szabtak Magyarországnak. Azért ünnepeljük március 15-ét, mert tudjuk, hogy ez jelenti a szabadság örökségét, ahogyan azt is tudjuk, hogy mi, magyarok a szabadságban összetartozunk – fogalmazott a miniszter. Az 1848-as jelszavakat felidézve azt mondta, legyen béke, szabadság és egyetértés. Most se érhetjük be kevesebbel – tette hozzá. Meg kell őrizni azokat a kötelékeket, amelyek egymáshoz kapcsolják a magyarokat, a közös örökségként megőrzendő ősi államiságot, valamint 1989-90-ben visszanyert szabadságot és függetlenséget – közölte. Hozzátette: meg kell őrizni a kultúránkat, az életmódunkat és a nyelvünket, amelyek mindenki mástól megkülönböztetnek bennünket.

Gulyás Gergely azt mondta, legyen béke, ezért azokért is mindent meg kell tenni, akik ma is háborúban élnek, és azért, hogy Magyarország szomszédjában is a lehető leghamarabb béke lehessen. Hozzátette, legyen szabadság, azaz Magyarország sorsáról magyar embereknek kell dönteniük. „Nem mondhatunk le szuverenitásunk egyetlen darabjáról sem” – hangsúlyozta. Gulyás Gergely azt mondta, 1848-ban modern polgári Magyarország és nemzet született, egy olyan nemzet, amely egyetértett a szabadság kérdésében, és hajlandó volt harcolni is azért. Elmondta, 1848 követelése a szabad, független polgári Magyarország volt, jobbágyság helyett jogegyenlőség; megszülettek a legfontosabb alkotmányos intézmények, az évenkénti Országgyűlés, felelős minisztériumok, a nemzeti bank, a nemzeti őrsereg. Ezek mai napig velünk élő vívmányai a forradalomnak – jegyezte meg.

 

Az ünnepségen Gulyás Gergely átadta a Magyar Érdemrend tisztikeresztje, a Magyar Érdemrend lovagkeresztje, a Magyar Arany Érdemkereszt, a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetéseket, a Batthyány Lajos-díjat és a miniszteri elismerő okleveleket.

„Tisztelt Kitüntetettek!
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Évek óta hagyomány, hogy ezen a napon megemlékezünk azokról a teljesítményekről is, amelyek kiemelkedőek és amelyek elismerésre érdemesek. Éppen ezért a magyar szabadság napja évről évre a köszönetmondás, az elismerés ideje is. Magyarország intézményeit, a kormányt és a törvényhozást, a honvédelmet, a kultúrát és a tudományt, az egészségügyet és az oktatást, a hitéletet és a nemzetet alkotó közösségek mindennapjait nagyon sok kiemelkedő teljesítmény működteti, fejleszti és fogja össze. Nagyon sokat köszönhetünk az elkötelezett, hivatásukat értő és ismerő, és a mindennapjainkban ennek megfelelően dolgozó honfitársainknak. Ezért amikor most kitüntetéseket adunk át, akkor olyan teljesítményeket ismerünk el, amelyek messze túlmutatnak önmagukon, a nemzeti közösség egészét gyarapítják. Köszönet érte. Legyen béke, szabadság és egyetértés” – mondta Gulyás Gergely az elismerések átadása előtt.

Molnár Elvira Magyar Ezüst Érdemkeresztet kitüntetést vehetett át
Molnár Elvira, a Bács-Kiskun vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ,Csongrád-Csanád vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ szakmai vezetője, és a Tisza-parti Civil Közösségekért Egyesület elnöke Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztertől, Orbán Viktor miniszterelnök úr előterjesztésére nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából dr. Sulyok Tamás köztársasági elnök úr által adományozott állami kitüntetést vehetett át.
A Magyar Ezüst Érdemkeresztet a Civil Közösségi Szolgáltató Központ (korábbi nevén: Civil Információs Centrum) szakmai vezetése, valamint a civil központok országos hálózatának fejlesztése érdekben végzett magas színvonalú tevékenysége elismeréseként ítélték meg.
 
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Molnár Elvira
A soltvadkerti-csábori származású Molnár Elvira felnőttekkel való foglalkozása már az alapszak elvégzése után azonnal megjelent életében, hiszen a Bács-Kiskun vármegyei Civil Információs Centrumba irodavezetőként kezdett el dolgozni. A megye civil szervezeteinek szervez munkatársaival évente 20 alkalommal szakmai, információs napokat, előadásokat. 2020 óta már irányítása alá tartozik a Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ is.
A két vármegyében összesen közel 6.000 bejegyzett civil szervezet működik, amelyek közül a Civil Közösségi Szolgáltató Központ csaknem felét eléri a hírleveleken keresztül. A
tájékoztató előadások, képzések és információs rendezvényeken keresztül félévente több tucat szervezettel személyes kapcsolatot tartanak fenn. A közösségi programelemek lebonyolítása során pedig a civil szervezetekkel partnerségben álló intézményekkel, hatóságokkal, önkormányzatokkal és vállalkozásokkal jó kapcsolatot ápolnak. Szakmai vezetőként kiemelt jelentőségű a járási szintű partneri kapcsolatok erősítése, a járásokban való aktív jelenlét, hiszen csak ez garantálja a stabil, erős civil szervezeteket. Hitvallása, hogy egy jól működő társadalom egyik alapköve a helyi civil közösségek, szervezetek.
„A magyar nemzetet alkotó közösségek támogatása mindig is kiemelt jelentőségű volt számomra, s az is marad! Legyen béke, szabadság és egyetértés” – emelte ki Molnár Elvira.
 
 
Déri Stefi újságíró közösségi oldalán úgy nyilatkozott – „Ilyen hölgyekre van szükség a közéletben és a politikában is! Akik tettre készek, fontos számukra a hazájuk és az a közösség, amiben élnek. Molnár Elvira a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést kapta, mert nagyon magas színvonalon végzi közösségépítő munkáját Csongrád-Csanád vármegyében, valamint aktívan részt vesz a civil központok országos hálózatának fejlesztésében.”
Molnár Elvira és Déri Stefi (b-j)

Szívből gratulálunk az állami kitüntetéshez!

Forrás: MTI, gulyasgergely.hu
Képek: Molnár Elvira archív, Gulyás Gergely Facebook oldal

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (12 db kép)