Az E.ON EnergiaKaland programja gyermekeknek, és felnőtteknek egyaránt szól. Az óvónők, óvodavezetők, szülők, és minden gyermekkel foglalkozó felnőtt feladata, hogy az óvodáskorú kisgyermek érdeklődését, kíváncsiságát felkeltse az energia mindennapi (óvodai és otthoni) jelenségei iránt, hogy az 5-7 éves gyermek elemi szinten elsajátíthassa az energiafogyasztók biztonságos és gazdaságos használatának az alapjait, hogy az energiát megismerve, értéknek tekintse azt. Az EnergiaKuckó játékaival ez könnyedén, természetesen megvalósítható. (Forrás: www.eon.hu/energiakaland/energiakucko)
A Kiskőrösi Óvodák kiemelt feladatának tekinti, hogy a jövő generációját tudatosságra, fenntarthatóságra és a természet megbecsülésére tanítsa. Május 14-én a nagycsoportosok vehettek részt egy igen különleges, interaktív, szórakoztató és tanulságos programon az E.ON önkénteseinek köszönhetően, akiket Csatlós Erzsébet igazgató és Weinhardt Krisztina óvodapedagógus, a Egészségünk és környezetünk munkaközösség vezetője köszöntött.

Első körben a Batthyány Óvodába járó nagycsoportosok, majd a Szűcsi és a Kőrisfa Óvodából 1 nagycsoport vett részt a foglalkozáson.
A programot az E.ON Hungária Zrt. szekszárdi áramhálózati üzemből érkező Bakonyiné Kanczler Enikő (közvilágítási területi referens), Szalai Ervinné Ildikó (fejlesztőmérnök), Prantner Attila (vevői területi referens) és testvére, Köművesné Farkas Erika (műszaki területi referens) önkéntesek vezették.
„Az E.ON EnergiaKaland programjával készültünk a mai napra, ami egy edukációs program az energiatudatosságról és az energia létrejöttének és útjának átfogó ismeretével. Ezzel a jövő fogyasztóit próbáljuk tudatosságra nevelni. 5 éves, óvodás kortól egészen 17-18 éves korig van az EnergiaKaland korosztályra szabva. Mi négyen másfél éve végzünk önkéntes munkát a cégnél. Elmondhatom, hogy a szekszárdi csapat az egyik legaktívabb az országban. Kiemelném, hogy ez köszönhető a felettes vezetőinknek, akik támogatják az önkéntes munkavégzést és fontosnak tartják az edukációt. Nem csak óvodákban és iskolákban fordulunk meg a programmal, hanem kitelepülünk táborokba, fesztiválokra, gyereknapokra, pályaorientációs napokra, szabadtéri eseményekre” – mondta el az E.ON munkatársa, Bakonyiné Kanczler Enikő.

Megtudtuk azt is, hogy az EnergiaKaland izgalmas, interaktív tananyaga és feladatai az óvodai nevelés országos alapprogramjának és a Nemzeti Alaptanterv követelményeinek megfelelően, az egységes természettudományos tanítás alapelveivel összhangban készültek és készülnek a jövőben is.
Szalai Ervinné Ildikó hozzátette – „A program arról szól, hogy környezettudatosságra neveljük a gyerekeket, de nem titkon az edukációs folyamat része az is, hogy bemutassuk ezeket a szakmákat, felkeltsük rá az óvodások, iskolások figyelmét, hogy később villanyszerelőként vagy mérnökként nálunk vállaljanak munkát.”

A bemutatkozást követően egy igaz-hamis játékkal mérték fel a kiskőrösi gyerekek tudásszintjét a szakemberek, melyhez segítségükre volt egy mosolygós és szomorú táblácska. Az óvodapedagógusoknak köszönhető előzetes, heteken át tartó alapos felkészülés megmutatkozott a gyerekek válaszaiban, hozzászólásaiban, aminek rendkívül örültek a vendégek.

Ezt követően Szalai Ervinné Ildikó által írt és illusztrált mesét hallgattak meg az óvodások, ami Energia Tündérről szólt. A mese ismertette, hogy miből lehet energia és az milyen úton jut el hozzánk, felhasználókhoz.

A sorversenyen villanyszerelők bőrébe bújhattak a kicsik, amiért névre szóló tiszteletbeli villanyszerelő oklevelet kaptak.

Végül szemügyre vehették, felpróbálhatták és megvizsgálhatták azokat a felszereléseket, eszközöket, szerszámokat, amiket az E.ON munkatársai nap mint nap használnak a munkavégzés során.

Az önkéntesek a témához illő színezőkkel és ajándékcsomaggal kedveskedtek a Kiskőrösi Óvodák nagycsoportosainak.

Az E.ON szekszárdi munkatársai egyöntetűen kijelentették, hogy a foglalkozások során ők is rengeteg pozitív energiával töltődnek fel, amit a hallgatóságtól kapnak. „Mi nem csak adunk, hanem nagyon sok energiát, örömöt és lelkesedét kapunk a gyerekektől, ami feltölt minket a mindennapokra” – hangzott el az interjú során.
Weinhardt Krisztina óvodapedagógus beszámolt róla, hogy két évvel ezelőtt talált rá az E.ON EnergiaKaland óvodásoknak szóló, EnergiaKuckó programjára, ami nagyon megtetszett neki. A cég ingyenesen elküldte az intézménynek a mesekönyvet, amihez feladatlapok és játékok tartoznak. „Kidolgoztam rá egy projektet a nagycsoportosoknak, és immáron 3. éve, hogy beépítettük a nevelési tervünkbe ezt is. A gyerekek nagyon szeretik, mert ez egy új téma számukra, de a mindennapjaink fontos része” – tette hozzá a munkaközösség vezető.
Fotógaléria:
