2025 június 5-én ünnepélyes keretek közt búcsúztak el a nyugdíjba vonuló kiskőrösi pedagógusoktól, óvodai és iskolai dolgozóktól. Az elismerő „Kiskőrösért Emléklapot” és díjakat Gmoser István alpolgármester és Szedmák Tamás, Kiskőrös Város Képviselő-testülete Kulturális, Turisztikai és Sport Bizottságának elnöke adta át pedagógusnap alkalmából.
Kiss Józsefné Pástét Györgyi Margit „Kiskőrösért Emléklapot” vehetett át.
1960. február 08-án született Budapesten. Gyermekéveit a fővárosban töltötte, ahol általános iskolai tanulmányait is végezte az ország egyik legjobb zene iskolájában, 13 évig hegedült és közben az Óbudai Kamarazenekar tagja volt. Bem József Óvónői Szakközépiskolába 1979-ben érettségizett, itt 1977-ben rendezett Ki mit tud rendezvényen zenei versenyt nyert.
Tanulmányai befejeztével 1979-tól képesített óvónőként dolgozott, még abban az évben férjhez ment, rövid idő alatt édesanya lett, így tudását otthon kamatoztatta. Gyermekei József és Veronika gondozása és nevelése új életpályák felé sodorták:
1984-ben előadó gyakornokként a Nyugdíjfolyósítási Igazgatóságon, majd az Országos Reuma és Fizikoterápiai Intézetben betegfelvételi osztályon is dolgozott.
1985-től a MAFILM Budapesti Katonai Stúdióban adminisztrátorként tevékenykedett a titkárságon. Magyar Mozi- és Filmgyártó Budapesti részlegében is aktív tag volt.
1989-ben Kiskőrösre költözött, itt a Petőfi Sándor laktanyában az RT századnál, mind ügykezelő alkalmazták, így a Magyar Néphadsereg dolgozója lett. A laktanya bezárása után egyéni gazdálkodóként szőlészettel és állattartással is foglalkozott.
1998-ban igazgatói felkérésre a Kiskőröshöz tartozó Erdőtelki általános iskolában egy évig napközis tanítói állást töltött be.
2001-ben bővült a család, a Jóisten egy kislánnyal ajándékozta meg. Viktória születése újabb utakat nyitott meg számára.
2006 után újra visszatért az óvodák kapuja felé, mivel a törvények sokat változtak, így dajka, majd később pedagógiai asszisztens munkaköröket töltött be. Az aktív pedagógiai évek alatt szakmai tudástárát folyamatosan bővítette, főleg a zene területén keresve új utakat, a korszerű módszertani lehetőségeket annak érdekében, hogy eredményesen és sikeresen tudja nevelni- oktatni az óvodás korosztályt. A Kiskőrösi Óvodák Erdőtelki Tagóvodájában teljesedett ki, ahol a zenei tudását kamatoztathatta. Kollégáival való szakmai kapcsolatát nyitottság, és magasfokú együttműködés jellemezte. Nagyon fontosnak tartotta a hagyományok, játékok, mondókák, táncoknak a megismertetését, átélését a gyerekekkel és felnőttekkel egyaránt.
Györgyi néni, türelemmel, szeretettel, következetesen, a gyermekek személyiségét, egyéniségét figyelembe véve nevelte a csoportjába járó kisgyermekeket.
Munkájában mindig igényes és megbízható volt, a pontosságra, az esztétikumra való törekvés jellemezte mindenkor. Munkásságát mindvégig elhivatottság, alázat és mély lokálpatriotizmus jellemezte.
Őszintén kívánjuk, hogy a további nyugdíjas éveiben is olyan elismerés és szeretet övezze, mint Zahorán, magánéletében pedig még több öröm és kaland várjon még Önre és szeretett családjára. Nyugdíjas terveihez jó egészséget, tartalmas napokat kívánunk családja, unokai, barátai körében!
[kapcsolódó url=https://vira.hu/2025/06/06/aranydiplomak-es-emleklapok-atadasaval-bucsuztak-a-kiskorosi-ovodak-es-iskolak-elkotelezett-dolgozoitol/]
Fotógaléria:
