2026. február 13-n pénteken este tartották a már szokásosnak mondható Mazsorett Estet a Petőfi Sándor Művelődési Központban Kiskőrösön. A városban már több mint harminc éve folyik mazsorett oktatás. A siker azóta is töretlen, hiszen generációk nőttek már fel a Kiskőrösi Mazsorett Együttes berkein belül.
Az esemény a Szív küldi szívnek címet kapta. Az apropó pedig az volt, hogy február 14-én Valentin nap van. Így a csoportok szerelemes zenékkel fűszerezett látványos koreográfiákat adtak elő. A mazsorett estet Domonyi László Kiskőrös város polgármestere nyitotta meg, aki szintén kitért arra, hogy milyen népszerű Kiskőrösön a mazsorett oktatás. Külön is köszöntötte Gmoser György művészeti vezetőt, aki annak idején elkezdte meghonosítani Kiskőrösön ezt a különleges és látványos mozgásformát, illetve Gubacsi Zsófiát, aki tavaly ifjú tehetség díjat vehetett át és szintén az oktatásban nagy szerepet vállal.

Az est egy közös bevonulással indult, ahol a csoportok bejöttek a Petőfi Sándor Művelődési Központ Színháztermébe. Egy ikonikus számra történt ez, Demjén Ferenc – Szerelemvonat című alkotására, mely nagyon jól passzolt az est témájához. Ahogyan azt Supka Éva az est háziasszonya is elmondta a vendégek, ha ugyan képzeletben is, de felszállhattak erre a vonatra.

A közel másfél órás műsorban fellépett az Kiskőrös Mazsorett Együttesének összes csoportja, és voltak külön meglepetés műsorszámok is. Látványos koreográfiákból nem volt hiány és természetesen fantasztikus csoportokból sem, nem beszélve a zenei választásról. Botos, zászlós és pom-pom-os produkciókat láthatott a közönség.

A fellépők sorát a legkisebbek nyitották, a Hegyikristály csoport kis mazsorettesei. Ők szeptemberben alakultak, munkájukat Virág Liliána segíti.

Fellépett még a Sarkifény csoport, akik főként ötödik és hatodik osztályosokból állnak, az Orchidea csoport főként hatodik, hetedik, nyolcadik és kilencedikes tanulókból áll, a Gyöngyszem csoport, melyet középiskolások és egyetemisták alkotnak és nem hiányozhatott a Felnőtt csoport sem.

Az est egyik meglepetés produkciója volt, amikor Turán-Nagy Ágnes kislányával Grétával mutatott be egy begyakorolt koreográfiát, a Kalifornia Álom című film betétdalára.

A finálé pedig egy sötétben előadott műsorszám volt, melyben a botok végére szerelt piros fényekkel adtak elő a fellépők egy mazsorett számot a nagy létszámú nézősereg legnagyobb örömére. Az eseményre szinte teljesen megtelt a Petőfi Sándor Művelődési Központ színházterme.

Az idei mazsorett est zárásaként előbb Gmoser György munkáját köszönték meg a csoportok. Ezután pedig maga a művészeti vezető szólt a közönséghez, aki szintén háláját és köszönetét fejezte ki a több mint 80 fellépőnek, a csoportok segítőinek, a szülőknek, akik nélkül ez az egész nem tudna működni. A végén pedig elmondta, hogy a színpad elé kihelyezett virágokból mindenki vegyen egyet. Ez volt a művészeti vezető Valentin napi ajándéka a lányoknak.

A Kiskőrösi Mazsorett Együttes most is megmutatta, hogy milyen összetartó közösség, és lelkes, odaadó munkával látványos dolgokat tudnak elérni. Az est szeretetvendégséggel zárult.
Fotógaléria:





