Az iskolai közösségi szolgálat egy szervezett keretek között végzett tevékenység, mely a helyi közösségek és a tanulók érdekeit egyaránt szolgálja, élénkíti az iskolák kapcsolatát a különböző civil szervezetekkel, miközben a diákok társadalmi szerepvállalását erősíti továbbá a 2016. január 1-je után megkezdett érettségi vizsgák esetében a vizsga előfeltétele 50 óra közösségi szolgálat igazolt teljesítése.

Kiskőrösön a Petőfi Sándor Művelődési Központban is várják a jelentkezőket. Hírportálunknak Szabadi-Maglódi Kitti intézményvezető adott tájékoztatást. 

-Hirdetés-

 

Hány tanuló jelentkezését várjátok közösségi szolgálatra?

Nincs létszámkorláthoz kötve az, hogy mennyi diákra van szükségünk. Középiskolás fiúkat és lányokat egyaránt várunk, főként azokat, akik szeretik a mozgalmas programokat, nem okoz gondot nekik a rendezvények előkészítéséhez szükséges munkálat sem. Nem számít az sem, hogy hol lakik a diák. Egy a fontos: legyen kedve hozzánk és az adott programra jönni közreműködőként.

Milyen tevékenységre vonatkozik? Hogyan kell elképzelni ezt az 50 órás közösségi szolgálatot? 

Programokhoz és foglalkozásokhoz várjuk a diákok segítségét. Először egyénileg egyeztetünk mindenkivel, hogy megfelel-e neki az az időpont és feladat, aminek elvégzéséhez szükségünk van segítségre. Néhány órás elfoglaltságot jelent ez. Nem olyan régen például ugróiskolát rajzoltak húsvétkor a főtérre, előtte pedig kézműves foglalkozásban működtek közre diákok. Színházi előadások alkalmával is szoktunk hívni 2-3 főt, akik a ruhatárban „dolgoznak”, valamint poharakat pakolnak, szervíroznak. Szabadtéri rendezvények előkészítő munkálatainál is szoktunk rájuk hagyatkozni, akkor székeket, asztalokat, kellékeket pakolnak és esetenként a hangtechnika összeállítását is segítik – persze ebben főként fiúk szoktak közreműködni.

Hogyan történik a közösségi szolgálat dokumentálása?

A közösségi órák leigazolása a diákok által hozott és vezetett füzetben történik, miután az intézményünk is az iskola együttműködési megállapodást kötött. Ezek a helyi és környékbeli iskolák esetében már megvannak. Szerencsére vannak kecskeméti és paksi diákjaink is, akik nálunk töltik el ezeket az órákat. Az általuk hozott füzetben feltüntetjük a program időpontját, az itt eltöltött időtartamot és a helyszínt, majd pecséttel és az aláírásunkkal igazoljuk azt. Ezek mellett pedig a diákok dokumentálják néhány gondolatban azt a feladatot, amit elvégeztek, valamint az ehhez kapcsolódó tapasztalataikat.

Milyen elérhetőségeken, hol várjátok a diákok jelentkezését? 

Szeretném kiemelni, hogy közreműködőként nincs szükség védettségi igazolványra, de a maszk használata – amíg a szabályok nem változnak – kötelező. Mivel a diákok körében most vette kezdetét az oltással kapcsolatos kampány, nem várhatjuk el tőlük a védettségi igazolványt.

Jelentkezni bárhol lehet. Közösségi oldalunkon üzenetben, e-mail formájában (muvhazkiskoros@gmail.com), vagy akár a  06-78/312-315, 06-20/226-6443 telefonszámokon is fogadunk jelentkezést. 

Kiemelt kép: illusztráció (https://www.szekesfehervar.hu/) 

MEGOSZTÁS