A Soltvadkerti TE birkózó szakosztálya az évek óta tartó áldozatos munkának köszönhetően folyamatosan fejlődik minden tekintetben. A birkózók egyre jobb feltételek mellett edzhetnek és a komoly szakmai háttérnek köszönhetően a hazai és a nemzetközi versenyeken is már igen szép eredményeket érnek el.

Az idei évben nagy előrelépést jelentett, hogy az egyesület tudott vásárolni egy kisbuszt, ami nagyban segíti a versenyekre való utazást. Óriási eredmény a klub életében, hogy az országos ranglista 16. helyén tudtak végezni.

-Hirdetés-

-Milyen komolyabb eredményeket értetek el az idén? – kérdeztem Lakatos Attilát, a szakosztály elnökét.

Kiss Nándor, Lakatos Attila, Müller Petra, Kozák István (b-j)

-A legbüszkébbek Müller Petrára vagyunk, aki a kadettek között az U17-es korosztályban a magyar bajnokságon az első helyet szerezte meg, és az Európa Bajnokságon a dobogó harmadik fokára állhatott. Ki kell emelnem a veterán birkózónkat Gangl Zoltánt, aki 47 évesen a veterán magyar bajnokságon mindkét fogásnemben ezüstérmet szerzett, a Veterán Világbajnokságon szabadfogásban 10., kötöttfogásban pedig az 5. lett. A lány és fiú csapataink is kiváló eredményeket értek el minden korosztályban. Nagyon örülök annak, hogy az a munka, ami Kozák István edző vezetésével folyik nálunk egyre inkább kezd beérni. Próbáljuk felkarolni a tázlári fiatalokat is, ahol Nehéz Erika személyében van egy olyan segítőnk, akinek a szakmai munkájára hosszútávon alapozhatunk és általa jó kezekben vannak az ottani fiatalok.

-A szakmai munka során mi kap kiemelt figyelmet?

-Örömmel mondhatom el, hogy Kozák István személyében egy olyan edzőnk van, aki folyamatosan képzi magát és próbál lépést tartani a birkózás fejlődésével. Hosszú éveken keresztül volt válogatott kerettag, így a sportág gyakorlati részéből is nagy tapasztalattal rendelkezik. Az a mentalitás, a birkózás szeretete és az áldozatos munka, amit képvisel már eredményekben és az elért sikerekben is látható. Nagyon fontos láncszem ebben a munkában a szülők szerepe, akik támogatását ezúton is szeretném megköszönni, hiszen nagyszerű csapatot alkotnak és a háttérben mindenben a segítségünkre vannak.

-A birkózók létszámáról mit lehet tudni?

Az igazolt versenyzőink száma meghaladja a 40-et és az egyéb edzésre járók száma 60 fölöttire tehető. Azon dolgozunk és nagyon remélem, hogy ez a létszám a továbbiakban még növekedni fog. Úgy gondolom, hogy a település lakosságszámát tekintve a birkózók létszámára büszkék lehetünk. Azon fogunk dolgozni a továbbiakban is, hogy ez a sportág vonzó legyen mindenki számra. A mai világban talán egyre nagyobb szerepet kap az, hogy beszélhetünk fiúról vagy lányról is, meg tudja magát védeni, legyen egy megfelelő kiállása, önbizalma, ereje, hogy a mindennapi kihívásokkal fel tudja venni a harcot. Úgy gondolom, hogy a birkózás jó alapot és erőt adhat a nehézségek leküzdéséhez. Mindenkit várunk a köreinkbe nagy szeretettel, legyen az idős vagy fiatal.

-Hogyan készültök a következő évre, milyen terveitek vannak?

-Tűztünk ki nagy célokat már korábban is magunk elé, melyre sokan azt mondták, hogy nem lehet megvalósítani és mégis sikerült. Azzal az összefogással, ami mögöttünk van, a barátok, a támogatók, a szülők, a régi birkózók és az önkormányzat által egy olyan erővel rendelkezünk, hogy szerintem bátran álmodhatunk nagy dolgokat. A segítők bizalmát az eredményeinkkel is meg tudjuk hálálni, ami jól mutatja, hogy a közös összefogás mire képes. Van egy birkózó terem építéséréről szóló tervünk, amelynek a megvalósítását a kormány sajnos a járvány miatt kialakult helyzetben várólistára tette. Úgy gondolom, hogy az országos ranglistán elért 16. helyezésünkkel olyan eredményt értünk el, ami jó alapot szolgálhat a birkózó csarnok megépítésével kapcsolatos tárgyalások újrakezdéséhez. Szeretnénk nyitni a környező települések felé is, amelyre jó példa a tázlári toborzásunk, amit folytatni akarunk Kecelen és Kiskőrösön is.

MEGOSZTÁS