Az október 23-án megtartott soltvadkerti ünnepi testületi ülésen adta át Temerini Ferenc polgármester 2024-ben a város kitüntető elismeréseit.
Több évtizedes magas színvonalon végzett szakmai munkájáért, a város fejlődését eredményező pályázatok menedzseléséért, Soltvadkert kulturális örökségeinek megmentéséért, aktív közéleti tevékenységéért “Soltvadkert Város Szolgálatáért” kitüntetést adományozta Fodorné dr. Schiszler Terézia részére. 

-Hirdetés-

Ez a nap, más mint a többi… És nem csak azért más, mert több évtizedes közszolgálatban eltöltött áldozatos munkát ismerünk el, hanem mert születésnapod alkalmából is éppen ezen a napon köszönthetünk. Ha szárnyra kelhetnének ma az emlékek, akkor nagyon szép gyermekkort idéznének, és ha a Szarvaskúti iskola mesélni tudna, egy csodálatos világ tárulna elénk egy aprócska, elsős kislánnyal, aki dolgos, szorgalmas, becsületes, szeretetben élő szülők mellett vált dolgos, szorgalmas, becsületes felnőtté, céltudatos, határozott, köztiszteletben álló  emberré. Aki kiváló alapokat szerzett a soltvadkerti általános iskolában, mindenkor a legjobb tanulók élvonalában, amit következetesen tartott a középiskolás évei alatt is, a szegedi Közgazdasági Szakközépiskola ügyviteli tagozatán, ahol a gyors-és gépírás mellett magyar irodalomból és oroszból is jeleskedett. Számos irodalmi versenyt nyert, de tárgyi emlékeket őriz a Pécsi Blanka Beszélni nehéz országos döntőről is. Ifjúkora legkülönlegesebb élményei és emlékei között tartja számon a Leningrádban jutalomként töltött egy hónapot.

A közigazgatás már akkor meghívta, hiszen itt, az akkori tanácsházán töltötte gyakorlati idejét, majd állást is kapott érettségi után. Jóval kedvezőbb állásajánlatot elutasítva esküdött szinte örök hűséget Soltvadkertnek, az itteni közszolgálati munkának. Olyannyira, hogy 1985-ben a tanácstagságba is beválasztották.  És hogy a nemzeti ünnepek mennyire meghatározzák Terike életét, házasságot is nemzeti ünnepen, augusztus 20-án kötött Fodor Sándorral, aki azóta is céljai megvalósítását segítő és támogató társa. És ha már örök hűség, akkor életének fontos fejezete volt anyakönyvvezetői feladatköre, melynek köszönhetően félezernél is több ifjú pár boldogító igenjét hitelesítette és tette felejthetetlenné szép útravaló gondolataival, személyiségével. A folyamatos képzés természetes velejárója volt mindennapjainak, így 2007-ben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog-és Államtudományi Karán jogi diplomát szerzett.  A vezető főtanácsosból lett aljegyző helyettes 2012-ben kapott aljegyzői megbízást, melyben kiteljesedett szakmaisága. Számos feladatkört látott el, munkáját mindenkor alaposság, precizitás, megfontoltság, a kollégákkal szembeni empátia, segítőkészség jellemezte. A képviselő-testületi ülések előterjesztéseinek előkészítésétől az önkormányzati jogalkotásig, az önkormányzati és hivatali jogi képviseletig szerteágazó feladatköre mellett, pályázatok előkészítése, koordinálása és megvalósítása is köthető nevéhez. Szinte felsorolni is lehetetlen azt a sok projektet, melyek elkötelezett, felelősségteljes munkájáról tanúskodnak. A rendezvénytér kialakítása, a piactér, a régi művelődési ház felújítása, a birkózó terem felújítása, a villany nélküli  tanyák villamosenergia-ellátásának biztosítása, a Vadkerti-tó turisztikai fejlesztésének mindhárom üteme, az iparterületek kialakítása olyan hatalmas léptékű fejlesztési pályázatok voltak, melyek meghatározzák a város lakosságának mindennapi életét, Soltvadkert megítélését, turisztikai fejlődését. Egyik legkedvesebb projektjei közé tartozik a Soltvadkerti Értéktár létrehozása. Értéktár bizottsági elnökként, a helyi értékeket fontosnak tartó emberként is nagyon sokat tesz azért, hogy a gyűjtemény folyamatosan gazdagodjék.

Fodorné Terike sokoldalúsága, a közösséget szolgáló és építő tenni akarása túlmutat a hivatal falain. Az önkormányzati rendezvények fő koordinátora, szervezője, kreatív megvalósítója, gondos gazdája, a segítő csapat tapasztalt és gyakorlatias irányítója, a Soltvadkert Városért Közalapítvány kurátora, de a Homokhátsági Hulladékgazdálkodási Zrt. igazgatóságában, majd felügyelő bizottságában is képviseli városunkat. Nem mellesleg a családi gazdaság is számíthat aktív munkájára, és bár hivatalosan nyugdíjba vonul, továbbra is számítunk tapasztalataira, véleményére, szakmai jelenlétére.

Homokország szülötte díszpolgárunk, Ritter Ilona, Pötyike, ahogy sokan hívják. Terike számára is végtelenül kedves, szívéhez közelálló ember. Leltár című verséből kiragadott gondolataival köszönjük az áldozatos munkát és kívánunk egyben nagyon boldog születésnapot!  

„Otthonom csendje,
harmónia.
Minden fa árnyéka,
 minden út emléke.
Minden hazatérés.
Talpalatnyi béke.”   
(Ritter Ilona: Leltár)

Kapcsolódó cikk
Tizenhárom kitüntetettet köszöntöttek Soltvadkerten
Tizenhárom kitüntetettet köszöntöttek Soltvadkerten
Az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire, hőseire emlékeztek városi ünnepség keretén belül Soltvadkerten október 23-án a kora esti órákban, majd...

Szöveg: Soltvadkert Város Önkormányzata
Képek: Kovács Gyula

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (14 db kép)
MEGOSZTÁS
Írta: vira