Izsákon most egy olyan kezdeményezés van születőben, amely lehetőséget adhat a mozgáskorlátozottak és különböző fogyatékkal élők számára, hogy közösségben, támogató környezetben érezzék magukat, és megkapják a szükséges segítséget. Józsa Ákos, az egyesület helyi vezetője, akinek az egészségügyben és a személyes életében szerzett tapasztalatai inspirálták, hogy elindítsa ezt a fontos munkát. Az alábbi interjúban betekintést nyújt abba, hogyan formálódik az egyesület izsáki alcsoportja, és hogyan csatlakozhatnak a segíteni vágyók.

-Hirdetés-

Mozgáskorlátozottak Bács-Kiskun Vármegyei Egyesületének izsáki szerveződése: interjú Józsa Ákossal.

– Hogyan vezetett az út idáig? Miként válik Izsákon valósággá egy ilyen fontos kezdeményezés?

– Azt is mondhatnám, hogy a sors, vagy a véletlen műve, de ugye minden okkal történik, valószínű ez is. Egy saját ügyemből kifolyólag kerestem fel a Mozgáskorlátozottak Bács-Kiskun Vármegyei Egyesületét, és akkor kérdezte meg az elnök úr: mi lenne, ha Izsákon is létrehoznánk egy csoportot az egyesület keretein belül? Nem sokáig haboztam. Tizenhat évig dolgoztam az egészségügyben, tizenkét évet mentősként, egy évet az ANTSZ-nél mint egészségőr, rengeteget mozogtam beteg emberek között, akik segítségre szorultak. Nem kell érzékenyítés, én magam is mozgáskorlátozott vagyok, így megértem ezeket az embereket, végig jártam az ő útjukat, megtapasztaltam a nehézségeiket. Hiszem, hogy ez a csoport egy nagyszerű lehetőséget jelenthet az izsákiak számára.

– Miért érdemes csatlakozni az egyesülethez? Miben tudtok segítséget nyújtani?

– Az egyesület elsősorban érdekképviseletként működik, így a tagok jogi ügyekben, támogatások és kedvezmények elérhetőségében is számíthatnak ránk. Sok ember nincs tisztában az őt megillető lehetőségekkel, akár adókedvezményekkel, vagy olyan gyógyászati segédeszközök beszerzésének módjával, amik jelentősen könnyíthetik az életüket. Közösségi programokat is szervezünk: sport- és kulturális események, közös kirándulások is szerepelnek a tervek között, attól függően, hogy a tagoknak milyen igényei merülnek fel. Az egyik nagy célunk a munkahelyek létrehozása Izsákon, hiszen sokan négyórás munkakörben képesek dolgozni, és szeretnénk, ha lehetőségeik bővülnének.

– Hogyan lehet hozzátok csatlakozni, és csak az izsákiakat várjátok?

– Nem csak izsáki, hanem Izsák környéki településekről is várjuk az embereket, mint Ágasegyháza, Páhi, Fülöpszállás, Solt és sorolhatnám, december 4-én a sportcsarnokba.

A találkozókat egyelőre a sportcsarnokban tartjuk, mivel az akadálymentesített, és addig is, amíg nem lesz külön irodánk, engem bárki elérhet telefonon: 06-20-9845-167 vagy e-mailben: jozsaakos67@gmail.com, de akár személyesen a lakásomon is: Izsák, Dugonics u.2.

Nagyon fontos, hogy az alakuló gyűlésre eljöjjenek, várok nagy szeretettel minden helyi és környékbeli mozgáskorlátozottat és egyéb fogyatékossággal élőket, de természetesen nem csak őket, hanem a hozzátartozójukat, az ő képviselőjüket, ha ők maguk ágyhoz, lakásukhoz kötöttek vagy halmozottan hátrányos helyzetben élnek. Ennek időpontja: 2024. december 04-én 10.00-kor a Városi Sportcsarnokba, ami természetesen akadálymentesített.

– Hány embert érinthet Izsákon ez az ügy?

– Nincsenek pontos adatok arról, hány mozgáskorlátozott vagy más fogyatékkal élő ember él Izsákon, de szeretnénk elérni őket, illetve segítő családtagjaikat. Ezért is kérem az olvasókat, hogy ha úgy gondolják, szólítsák meg ismerőseiket, hívják fel a figyelmüket december 4-i találkozónkra, mert csak akkor tudunk segíteni, ha tudunk kapcsolatot teremteni azokkal, akik rászorulnak.

– Önkénteseknek, szponzoroknak milyen lehetőségeik vannak?

– Nagy örömmel fogadunk minden olyan embert, aki szeretne önkéntesként hozzájárulni a munkánkhoz, vagy szponzorként támogatná a szervezetet. Olyan cégeket is keresünk, amelyek foglalkoznának megváltozott munkaképességű munkavállalókkal, és ebben szívesen nyújtunk segítséget és tanácsadást.

MEGOSZTÁS