A Kiskőrösi EGYMI tanévzáró ünnepsége minden évben alkalmat ad arra, hogy közösségük elismerje azokat a pedagógusokat és munkatársakat, akik szakmai munkájukkal, elhivatottságukkal és emberi példamutatásukkal maradandó értéket teremtenek intézményükben. Különösen fontos számukra, hogy méltó módon köszöntsék azokat, akik a gyermekek fejlődését, a közösség építését és intézményük szakmai fejlődését kiemelkedő munkájukkal szolgálják.

A 2025/2026-os tanév záróünnepségén a Kiskőrösi EGYMI díszokleveles elismerésben részesítette Kriszt Nórát, aki példaértékű pedagógiai tevékenységével, szakmai igényességével és közösségépítő szerepvállalásával méltán érdemelte ki ezt a rangos kitüntetést – a jövő nemzedékért végzett kimagasló nevelő-oktató munkájáért. 

Kriszt Nóra 2022 óta erősíti a Kiskőrösi EGYMI szakmai közösségét és olyan meghatározó, értékteremtő munkát végzett ez idő alatt, amely méltán emeli őt a kiemelkedő pedagógusok sorába. Gyógypedagógiai felkészültsége – a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolán szerzett tanulásban akadályozottak pedagógiája, majd szomatopedagógia szakos végzettsége – biztos szakmai alapot ad számára, amelyre magas színvonalú, tudatos és elkötelezett pedagógiai gyakorlatot épít.

Intézményükben a mozgásfejlesztés területén végzett munkája kiemelkedő, szakmai igényessége és gyermekközpontú szemlélete példaértékű. Utazó gyógypedagógusként a térség együttnevelő intézményeiben is elhivatottan dolgozik, ahol az integráltan nevelt sajátos nevelési igényű tanulók fejlesztésében nemcsak szakmai tudását, hanem kivételes empátiáját és érzékenységét is kamatoztatja. Az inklúzió iránti elköteleződése nemcsak munkájában, hanem szemléletformáló tevékenységében is megmutatkozik.

A tehetséggondozás területén végzett munkája különösen figyelemre méltó. A „Kincskeresők” team munkaközösség vezetőjeként meghatározó szerepet tölt be az intézményi tehetséggondozás szakmai irányításában, nevéhez fűződik az intézmény tehetséggondozó koncepciójának kidolgozása. Az általa megálmodott és megvalósított, hagyományteremtő céllal indított „Ki mit tud?” program hiánypótló kezdeményezés, amely az integráltan nevelt sajátos nevelési igényű tanulók számára biztosít bemutatkozási lehetőséget, erősítve önbizalmukat és társadalmi elfogadásukat. 

Szervezőkészsége és közösségformáló ereje számos területen megmutatkozik: felelőse volt a Csecsemő- és kisdedgondozó verseny lebonyolításának, konferenciák háziasszonyaként is magas színvonalon képviseli intézményüket. A „Sziporkák” kézilabdacsapat motorjaként nemcsak a sport és a közösségépítés ügyét szolgálja, hanem a pedagógusok mentális jóllétére, a kiégés megelőzésére is figyelmet fordít. Aktív tagja az intézményi ÖKO teamnek és a Békítő teamnek, hozzájárulva a környezettudatos szemlélet és a békés biztonságos intézményi légkör kialakításához.

Kiemelkedő közösségi aktivitása révén számos kulturális program, világnap és rendezvény gazdagítja az intézmény mindennapjait. Tudását szívesen és rendszeresen megosztja kollégáival az ITEM műhelymunkákon és a Kiskőrösi Tankerületi Intézményközi Gyógypedagógus Munkaközösség alkalmain, ezzel is erősítve a szakmai közösséget. Aktív és sikeres pályázatíróként is hozzájárul az intézmény fejlődéséhez.

Elkötelezett a folyamatos szakmai fejlődés mellett, rendszeresen vesz részt képzéseken, jelenleg is bővíti tudását a Károli Gáspár Református Egyetemen. Emellett az intézményi énekkar alapító tagjaként saját tehetségét is a közösség szolgálatába állítja.

Kriszt Nóra személyisége külön értéket képvisel: kedvessége, közvetlensége, mindig mosolygós jelenléte, valamint az a különleges empátia és figyelem, amellyel kollégái és tanítványai felé fordul, meghatározó eleme a Kiskőrösi EGYMI légkörének. Olyan pedagógus, aki szakmai tudásával, elhivatottságával és emberi kvalitásaival egyaránt hozzájárul az intézmény sikeres működéséhez és jó hírnevéhez.

Mindezek alapján Kriszt Nóra munkája, elkötelezettsége és példaértékű közösségi szerepvállalása méltán teszi őt érdemessé a Tankerületi elismerésre – hangzott el a tanévzáró ünnepség alkalmával, 2026. június 19-én. 

Az elismerést Vágó Ferencnétől vehette át 

A Díszoklevelet a Kiskőrösi Tankerületi Központ igazgatójától, Vágó Ferencnétől vehette át, míg Schaffer István főigazgató virágcsokorral köszöntötte. 

MEGOSZTÁS