A karácsonyi várakozás időszaka, az advent számos csodát és mesés pillanatot rejt, ám a legfontosabb, hogy ne stresszeljük túl az ünnepi készülődést. Az adventi időszak elmaradhatatlan kelléke, a naptár sem kell, hogy drága legyen – házilag, egyszerű alapanyagokból, olcsón is elkészíthetjük. Íme pár tipp a hangulatos kalendáriumokért!

Ehető naptár adventre

Kicsik és nagyok kedvencei lehetnek az ehető megoldások. A delikáteszekben, szaküzletekben beszerezhetjük a világ különböző pontjairól származó jellegzetes édességeket, cukorkákat, így minden nap egy-egy új ízzel, élménnyel ajándékozhatjuk meg magunkat vagy szeretteinket. Remek megoldás lehet a számokkal nyomtatott macaron, melyet például a Be My Macarontól rendelhetünk meg. A macaronok díszdobozukban lapulva mesés színeikkel vagy akár karácsonyi mintákkal díszítve is izgalmas és egyedi megoldásnak bizonyulhatnak. A házi finomságok kedvelői kísérletezhetnek a bonbonokkal, kekszekkel vagy akár egy közös családi, baráti sütögetés keretében együtt készíthetik el a mézeskalácsból készült ehető kalendáriumot.

-Hirdetés-

Kalandkártyával a közös időért

Apróságok helyett akár élményeket is adhatunk – gyerekek és felnőttek egyaránt imádni fogják a kalandokat tartalmazó kártyákat. Meseolvasás, a karácsonyi vásár felfedezése, moziest, társasjátékozás – a lényeg a közösen eltöltött pillanatok varázsa. Maga a kalendárium elkészítése is pofonegyszerű: papír, karton, régi csomagolóanyagok, filcek, tollak, kréták, dekortapaszok, csillám, matricák, nyomdák – mind a segítségünkre lehetnek. Dobozban, fellógatva vagy egy különleges karácsonyi postaládába is érkezhetnek a meglepetések.

Papírzacskóból designdekor

Olcsó, villámgyors és rendkívül dekoratív megoldás, ha pár papírzacskót vetünk be, melyek később fellógatva, csipesszel rögzítve vagy egy kosárban várakozva tehetik színesebbé az ünnepi időszakot. A kártyákhoz hasonlóan itt is csak a képzeletünk szab határt a dekorációnak. Hogy mi kerüljön bele a legkisebbek esetén? Apró édesség, játék, kitűző, kislányoknak való ékszer, lufi, üveggolyó, csillámtetoválás, ajakbalzsam, kulcstartó, notesz, buborékfújó, hajgumi, zokni, kisautó, dinófigura, sportkártya, matrica, figurás radír, hobbikellék…

Szövetzsákok több évre

Ha több karácsonyi szezonra le akarjuk tudni a naptárkészítést, akkor maradék anyagból, szövetből készítsünk ki zsákocskákat, amiket egy kifeszített szalagra fellógathatunk. Ha nem a kézügyességünkről vagyunk híresek, akkor egy egyszerű szövetlapra varrjunk fel pár régi nadrágról levágott zsebet vagy használjuk fel a pár nélküli, régi zoknikat.

Hajtogass és formázz   

Vastagabb papírból vagy kartonból hajtogathatunk kis tárolókat, dobozokat – akár a külföldi christmas crackerek mintájára. A sima papírokat kifesthetjük, de akár nyomtathatjuk is az alapot, esetleg használjunk hobbiboltban kapható speciális papírt. A legötletesebb megoldás az, ha az így készült tárolókból formákat, alakzatokat rakunk ki – például az arany papírból csillagot, a fehérből hópelyhet, a zöldből fenyőfát.

 

A fenti tippek segítségével még az utolsó pillanatban is készíthetünk naptárakat, melyek meghittebbé és különlegesebbé tehetik az ünnepi várakozást. Mert mi lehetne szebb, mint adni és a karácsony csodáját életben tartani, hisz a karácsonyi csináld magad praktikák lényege, hogy jól szórakozzunk, minőségi időt töltsünk el együtt és hangolódjunk az ünnepekre. Már csak egy bögre forró csoki és egy finom macaron kell!

Nyárondi Szandra

MEGOSZTÁS