Kiskőrös város áprilisi képviselő-testületi ülésén elsőként az 5 millió forintot meghaladó értékű kötelezettségvállalásokról számolt be Domonyi László polgármester, majd felvetetett egy sürgősségi anyagot, melyet utolsó napirendi pontként tárgyaltak a képviselők.
Ezt követően meghallgatták Szentgyörgyiné Szlovák Mária intézményvezető szóbeli kiegészítő tájékoztatóját a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Technikum működéséről. Őt követte Papp Gyula főigazgató tájékoztatója a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum működéséről, melyhez a Kiskőrösi Wattay Technikum és Kollégium is tartozik.
Tájékoztatója kapcsán megragadta az alkalmat Papp Gyula főigazgató és elmondta, hogy családja birtokában van egy 1882-es kiadású Petőfi összes, mely az elmúlt 141 évéből 110 évet Erdélyben töltött, majd Kiskunhalason, és most úgy döntött, hogy Domonyi László polgármester úron keresztül felajánlja azt a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum javára, melyet át is nyújtott a testületi ülés alkalmával.
Opauszki György intézményvezető, a Magyarországi Baptista Egyház Kiskőrösi Filadelfia Integrált Szociális Intézmény 2022. évi tevékenységéről szóló beszámolóját is elfogadta a képviselő testület, aki szóbeli kiegészítést is tett. Köszönetet mondott a kibővített szolgáltatási körért.
Domonyi László kiemelte, hogy Kiskőrös igazán szerencsés, amiért a szociális ellátásban olyan segítőik vannak, mint a Baptista Egyház intézményei, akik kiváló szakmai munkát végeznek.
Hajdu Julianna, a Sorsfordító Szolgáltató Központ vezetője is minden évben a képviselő-testület elé terjeszti beszámolóját, amit most is elfogadtak.
Az ezévi költségvetést módosítani kellett, majd az adományozható kitüntetések sorába az eddigiek mellé megszavazták, hogy 2023-tól minden évben odaítélik „Az Év Sportolója” díjat is.
Módosították a városatyák a Közösségi együttélés alapvető szabályairól szóló önkormányzati rendeletet. Rögzítették, hogy a szabályokat megsértőkkel szemben minden esetben szóba jöhet a közigazgatási bírság kiszabása.
Megválasztották a Kiskőrösi Járásbíróság ülnökeit, majd döntöttek, hogy a Városi Sporttelep ezentúl Revaló Pál Sporttelep lesz, a Kiskőrösi Labdarúgó Club által használt épületre pedig Kiss Béla nevét feltüntető emléktáblát helyeznek ki.
Revaló Pál Kiskőrös főjegyzője volt 1892 és 1922 között, abban az időszakban, amikor a község polgárosodása folyamán számos változáson esett át. A filoxérajárvány után nagyméretű szőlőbirtokok alakultak ki a határban, amelyek okán a település bevételei dinamikusan nőni kezdtek. Ekkor épültek a mai napig legszebb épületeink, mint a Városháza, a Szarvas, a Polgári Iskola. A világháború nehézségei után Revalót 1918-ban a Károlyi-forradalom nyomán keletkezett anarchia során csaknem meggyilkolta a randalírozó tömeg, majd a kommün bukása után foglalta csak el újból hivatalát. 1924-ben saját maga kérte nyugdíjazását, mely után még évekig vállalt közösségi szerepet. 1933-ban hunyt el, sírja ma is megtalálható az evangélikus temetőben. Síremlékét a budapesti Gerendai és fia kőfaragó vállalat készítette. Szintén az ő műhelyükben készült az öreg Petőfi szobor 1861-ben, valamint Kuruc Zsuzsanna síremléke 1926-ban – olvasható a Kiskőrös Múltjából c. facebook oldalon.
A képviselők ezután több városi intézmény alapító okiratának módosításáról szavaztak, majd önkormányzati tulajdonú ingatlanok adásvételéről is döntöttek.
A fotók a képviselő-testületi ülés előtt készültek.
Fotógaléria: