Sajtóközlemény – Fém épületelem gyártásának modern üzleti kihívásokhoz való fejlesztése a HUN-BAU HOLDING Kft.-nél

 

-Hirdetés-

      Sajtóközlemény

Fém épületelem gyártásának modern üzleti kihívásokhoz való fejlesztése a HUN-BAU HOLDING Kft.-nél

2024/02/27

A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban című program keretében a HUN-BAU HOLDING Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság 163,07 millió forint összköltségű projekt megvalósítására 114,15 millió forint összegű, feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében.

A HUN-BAU HOLDING Kft. több mint 20 éve működő építőipari vállalkozás, amely jelen pályázattal kiskőrösi telephelyein, mint megvalósulási helyszíneken a Fém épületelem gyártása tevékenységét fejlesztette.

Jelen projekt keretében egy 968,72 m2 nettó hasznos alapterületű új acélszerkezet gyártó- és raktárcsarnok épült fel és egy SYRIUS PROFICUT 1530 CNC finomsugaras plazmavágó asztal helyett egy MOST Speedcut Compact Silver 20/60 plazma és lángvágóasztal került beszerzésre. A csarnok tetőfelületére egy monokristályos 50 kWp teljesítményű napelemes rendszer került felhelyezésre, mely az épület és a beszerzendő eszköz áramellátását szolgálja, csökkenti a hálózati áramfogyasztásukat, a felmerülő rezsiköltségeinket és környezetüket is óvja a káros anyag kibocsátástól. Ezenfelül 2 fő részére üzleti felhőszolgáltatás és IKT képzés igénybevételére is sor került, ami maximálisan kiegészíti és támogatja a cég működéséhez szükséges ismereteket.

Az üzemcsarnok könnyűszerkezetes, szendvicspaneles technológiával került kialakításra a már meglévő, kerítéssel bekerített, Kiskőrös külterületén működő összközműves ipari park területén. Mind az alapanyag raktározása, mind a késztermék gyártásához szükséges vágási, darabolási, furatkészítési munkafolyamatok elvégzése ebben az épületben történik.

Eredetileg egy SYRIUS plazmavágó került volna beszerzésre, amely plazmatechnológiával, 70 mm vastag anyag megmunkálására alkalmas, 1500*3000 mm méretű asztalon. A beszerzett MOST Speedcut Compact Silver plazma és lángvágóasztal szintén egy modern technológiát képvisel, amely a plazmavágás mellett egy plusz funkciót, a lángvágást is tudja jóval nagyobb mérettartományban.  Akár 150 mm vastagságú anyag megmunkálására is alkalmas, egy jóval nagyobb 2000*6000 mm nagyságú vágóasztalon. Összességében az eredetinél magasabb műszaki tartalom került megvalósításra, a tervezetthez képest egy nagyobb tudású eszköz került beszerzésre, amellyel 1 helyett 2 új eljárás bevezetésére is sor került. Ez a technológia a legalkalmasabb kisebb sorozatszámú lemezek vágására, táblás vaslemezekből egyedi méretű talp, kötő-és csomólemezeket vág, amelyekre furatokat is készít. Mivel ilyen kötőelemek gyártására szeretne a cég specializálódni, és minden egyes csarnok kötőelemei kisebb mennyiségben, egyedileg készülnek, ezért számukra ez az eszköz a legoptimálisabb megoldás.

A 114,15 millió forint európai uniós támogatás segítségével egy piaci rést kihasználva a fém talp, kötő-és csomólemezek, mint késztermékek egyedi gyártásának beindítását célozták meg.

A fejlesztés eredményeként tevékenységi körük bővítése történt, melynek hatására az érintett piacon részesedést szereznek, versenyképességük javul, árbevételük és bruttó hozzáadott értékük nő, amelynek pozitív hatása várható az üzleti eredményükben is.

A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg.

A projektről bővebb információt a www.hun-bau.hu oldalon olvashatnak.

További információ kérhető:

Major József

Elérhetőség (email: jozsef.major@hunbauholding.hu)

tel.:+36 (20) 215-6353

 

MEGOSZTÁS
Írta: vira