Tegnap került megrendezésre már ötödik alkalommal a Hétszínvirág Bács-Kiskun Vármegyei Gyermek, Ifjúsági Néptáncfesztivál és Minősítő Verseny a Petőfi Sándor Művelődési Központban. Az eseményen több mint 250 gyermek lépett színpadra, akik hat Bács-Kiskun Vármegyei településről érkeztek.

A péntek délelőtt próbákkal kezdődött, majd 14 órai kezdettel vette kezdetét a minősítő verseny, ahol Horváth Katalin a rendezvény főszervezője és a Hétszínvirág Oktatási és Kulturális Alapítvány Elnöke köszöntötte a megjelenteket. Ezt követően Gmoser István Kiskőrös város alpolgármestere mondott köszöntő beszédet. Őt követte Lukács László az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület alelnökének köszöntője. Az utóbbi az egyesület volt a rendezvény társszervezője is.

Ezt követően indultak el a produkciók a nagyszínpadon. Fontos kiemelni, hogy a verseny anonim volt, így a konferálásnál csak a csoportokban szereplő gyermekek életkorát, heti próbaszámukat, produkciójuk címét mondták be, így a zsűri csak az összes műsorszám után az eredményhirdetés előtt tudta meg kinek, milyen minősítést és különdíjat ítélt oda a látottak alapján.

A zsűri elnöke Asztalos-Kiss Zsuzsanna volt, aki örökség díjas néptáncpedagógus és koreográfus a Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület elnökségi tagja. A zsűri tagjai voltak továbbá: Gorácz József Néptánctanár és fotós, Majoros Róbert az Alba Regia Táncegyüttes Művészeti Vezetője, aki táncosként és néptánc pedagógusként is több elismerést vehetett már át pályafutása során.

A zsűrinek nem volt könnyű dolga, hiszen minden csoport látványos koreográfiákkal, népdalénekléssel, népszokások felelevenítésével készült. Sokszor a humort sem hagyták ki műsoraikból a táncosok. Mindenki próbálta a településhez kapcsolódó népszokásokat is bemutatni, például a jelenlévők betekinthettek a sváb, a kalocsai vagy a bácskai szokásokba is.

A zsűri négy minősítést ítélt oda: bronz, ezüst, arany és kiemelt arany. Mindezek mellett négy különdíj is gazdára talált.

Minősítések:

Bronz: Hartai Hagyományőrző Kulturális Egyesület Német Nemzetiségi Gyermektánc Egyesület,

Ezüst: Kecskemét Táncegyüttes Suprik csoportja, Sárfehér Néptáncegyüttes Szőlőszem csoportja, Kiskőrösi SZÓ-LA-M AMI és Kiskőrös Néptáncegyüttes Sihederek csoportja,

Arany: DANUBIA AMI Szakmári telephelyének Nádikó csoportja, Kecskemét Táncegyüttes Csutri csoportja, Kecskemét Táncegyüttes Kisbetyárok csoportja, Kiskőrösi SZÓ-LA-M AMI és Kiskőrös Néptáncegyüttes Csicsergők csoportja,

Kiemelt arany: Kalocsai Liszt Fernec AMI és a Bokréta Egyesület Lurkók csoportja, Kiskőrösi SZÓ-LA-M AMI és Kiskőrös Néptáncegyüttes Palánta csoportja

Különdíjasok:

Színpadi megjelenés: Kiskőrösi SZÓ-LA-M AMI és Kiskőrös Néptáncegyüttes Palánta csoportja

Legszebben éneklő csoport: Kecskemét Táncegyüttes Kisbetyárok csoportja

Legjobb koreográfia: Kalocsai Liszt Ferenc AMI és a Bokréta Egyesület Lurkók csoportja

Legtermészetesebb előadásmód: Kalocsai Liszt Ferenc AMI és a Bokréta Egyesület Lurkók csoportja

A csoportok az oklevelek és díjak mellett Szabadi Lívia keramikus erre az alkalomra készített emléktárgyait is megkapták. Illetve megköszönték a zsűri munkáját is Kiskőrös város borával. Az eseményen a konferáló Szappanos Emese volt, még a talpalávalót a Talléros Zenekar és Pogrányi Miklós szolgáltatta.

Az esemény: Kiskőrös Város Önkormányzata – Kunság Média Kht., és a Petőfi Sándor Művelődési Központ, Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület, Csoóri Sándor Alap, Hétszínvirág Oktatási és Kulturális Alapítvány támogatásával valósult meg.

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (348 db kép)
MEGOSZTÁS