A SZÓ-LA-M tanévzáró ünnepségén a kiskőrösi művészeti iskola növendékei és pedagógusai közösen búcsúztatták a 2025/2026-os tanévet.  Az intézményépület előtti téren megtartott eseményen a növendékek zenés és táncos produkciókkal tették emlékezetessé az ünnepséget, amelyen a tanév eredményei mellett az iskola legkiemelkedőbb tanulóit és munkatársait is elismerték.

A Himnuszt követően az intézmény tanulói mutatták be műsorukat. A Palánta csoport táncos produkciója után hangszeres előadások következtek: Stenczel Fanni, Popp: Türingiai dal című művét adta elő, majd Palásti Liliom és Pelsőciné Barna Mária négykezes zongorajátéka hangzott el. Katona Johanna, Popp: Galopp című darabját szintén nagy tapssal jutalmazta a közönség. A zongorakíséretről a produkciókban Vikorné Hajas Matild gondoskodott.

Az ünnepségen beszédet mondott Markóné Csányi Gabriella igazgató, aki hangsúlyozta: a művészeti nevelés jóval többet jelent technikai tudás megszerzésénél.

– „A művészeti nevelés különleges ajándék. Nem csupán ismereteket ad, hanem érzékenységet, kitartást, fegyelmet és örömöt is. Megtanít figyelni egymásra, kifejezni gondolatainkat és érzéseinket, valamint meglátni a szépet a világban” – fogalmazott.

Beszédében kiemelte, hogy a tanév során a zene-, a néptánc- és a grafika tanszak tanulói egyaránt bizonyították tehetségüket és szorgalmukat. Mint mondta, az iskola közössége büszke minden növendékre, hiszen a sikerek mögött hosszú gyakorlás, kitartás és elkötelezett munka áll.

Az igazgató örömmel számolt be arról is, hogy az önkormányzat támogatásának köszönhetően az intézmény hangszerparkja egy új, hófehér Yamaha C6-os koncertzongorával gazdagodott, amely jelentős szakmai előrelépést és motivációt jelent a tanulók és pedagógusok számára egyaránt.

Az idei tanévben került beszerzésre a Yamaha C6-os koncertzongora, a város önkormányzatának támogatásával

A tanév szakmai eredményei is figyelemre méltók:

Az év során 29 tanuló tett sikeres szolfézs alapvizsgát, míg 16 növendék főtárgyi művészeti alapvizsgát. Összesen 68 diák és öt csoport képviselte az intézményt megyei, regionális és országos versenyeken, összesen 27 megmérettetésen öregbítve a kiskőrösi művészetoktatás jó hírnevét.

A rendezvényen kihirdették a hagyományos Vizsgalap Szépségverseny eredményeit is. Az alsós kategória győztese Szabó Izabell lett, a felsősök között Sztakó Adél végzett az első helyen, míg a kreatív kategóriában Pecznyik Anabell bizonyult a legjobbnak. Különdíjat Molnár Krisztián vehetett át.

Az intézmény számára mindig külön öröm, amikor növendékei művészeti pályán folytatják tanulmányaikat. Az idei tanév végén Suba Marcell, Katona Johanna, Stenczel Fanni és Palásti Liliom sikeres továbbtanulásához gratulált az iskola közössége.

A tanévzáró egyik legmeghatóbb pillanata a SZÓ-LA-M AMI Díjak átadása volt. A zeneművészeti ág kitüntetettje Suba Marcell lett, akinek tehetsége és alkotói munkássága már évek óta meghatározó része az iskola életének. Saját szerzeményeiből két alkalommal is önálló szerzői estet rendeztek számára. A képzőművészeti díjat László Tímea Boglárka vehette át, aki számos pályázaton és versenyen ért el kiemelkedő eredményeket, valamint önálló grafikai kiállítással is bemutatkozott.

Az ünnepségen elismerésben részesült Kaponya-Nagy Katalin iskolatitkár is, aki a Kiskőrösi Tankerületi Központ Elismerő Oklevelét vehette át a nevelő-oktató munkát segítő, lelkiismeretes tevékenységéért.

A tanévzárón szó esett a nyári programokról is. A hagyományos kiszenekari tábor mellett két grafikatábort és a népszerű Zeneovi Tábort is megszervezi az intézmény, lehetőséget biztosítva a gyermekek számára, hogy a nyári szünetben is közelebb kerüljenek a művészetek világához.

A rendezvény végén Markóné Csányi Gabriella megköszönte a szülők támogatását, a pedagógusok áldozatos munkáját, valamint a Kiskőrösi Tankerületi Központ és Kiskőrös Város segítségét. Beszédét a tanulókhoz intézett jókívánságokkal zárta:

– Vigyétek magatokkal a nyárba a muzsika örömét, a tánc lendületét és az alkotás szabadságát. Gyűjtsetek élményeket, amelyekből új dallamok, új mozdulatok és új képek születhetnek!

A Szózat közös eléneklése után az igazgató hivatalosan is bezárta a 2025/2026-os tanévet a Kiskőrösi SZÓ-LA-M Alapfokú Művészeti Iskolában.

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (105 db kép)
MEGOSZTÁS