Elkészült református gyülekezetünk temploma udvarán az új harangláb, amely a Kiskőrösi Református Egyházközség, a Magyarországi Református Egyház, a Kiskőrös Városért Alapítvány és a Bács-Kiskun Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ támogatásával épült meg- olvasható Kiskőrös város közösségi oldalának bejegyzésében.

Kapcsolódó cikk
Újra felcsendülhet a harang a kiskőrösi Református templom udvarán
Újra felcsendülhet a harang a kiskőrösi Református templom udvarán
Mind tudjuk, hogy a keresztyén templomok szinte kötelező „kelléke” a harang. A Kiskőrösi Református Egyházközségben azonban már jó pár éve...
Október 6-án a 84 esztendős harangot a helyére tették, amelynek így öt évnyi csend után újra megkondulhat hívó hangja.
„Emlékezet és feltámadás harangja, mely készült az Úrnak 1937-dik, főméltóságú Nagybányai Vitéz Horthy Miklós, Magyarország kormányzója országlásának 17-dik évében.Öntötte Szlezák László harangöntő Magyarország aranykoszorús mestere Magyarország.”
 
Forrás,képek: Kiskőrös város facebook-oldal/Boda Zsuzsa

  Fotógaléria:

  Fotók megtekintése (4 db kép)
-Hirdetés-