A China Cultural Center in Budapest pályázat keretein belül meghirdetett rajzpályázatra alig negyvenöt nap alatt több, mint négyszáz alkotás érkezett be. Köztük a kiskőrösi és a keceli grafika tanszak diákjainak művei is, akiket Szentgyörgyi Erika, a Kiskőrösi SZÓLAM Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusa készített fel. A pályázat témája ebben az évben: „Téli olimpiai játékok ” volt.
A kiállítás célja volt, hogy olyan kiváló műalkotásokat mutasson be, melyek kifejezik “az emberi lények önbizalmának és bátorságának visszaszerzését, … az élet dicsőségét, és egy szebb jövőt … a versenysportok révén.”
A résztvevő kiskőrösi diákok: Varga Noa, Varga Száva, László Tímea Boglárka és Németh Annamária. Absztrakt aquarell festékfoltokra rajzoltak filccel.
A keceli tanulók: Stenczel Zsófia, Zöldági Cintia, Mencsik Ilona. Ők színesceruzával készítették el pályamunkáikat.
A beérkezett műveket két kategóriában díjazták. Az első tíz mű kiválósági díjat nyert, további negyven alkotást ítéltek meg döntőbe jutottnak. A kiskőrösi László Tímea Boglárka az előkelő 38. helyet érte el, bekerülve ezzel a döntős alkotások közé.
Bogival beszélgettem a pályázatról.
Mióta rajzolsz? Kiknél tanultál eddig? Mit jelent számodra a grafika?
Egészen óvodás korom óta szeretek rajzolni. A grafika tanszakon két éven át Babucsikné Zeikfalvy Anna tanárnőnél, ettől a tanévtől kezdődően pedig Szentgyörgyi Erika tanárnőnél. A rajz egyelőre számomra hobbi.
Milyen technikával dolgoztál?
Egy különleges aquarell festékkel készült az alapja, erre rajzoltam tűfilccel a figurákat.
Honnan jött az ötlet a műhöz?
Többféle Kínával kapcsolatos szimbólumot megnéztünk grafikán. Innen is merítettem ötletet, továbbá az interneten is utánanéztem a leggyakoribb téli olimpiai sportnak.
Mennyi időt vett igénybe az elkészítése?
Két grafikaórán át dolgoztam.
Akik kíváncsiak az elképesztő művekre, megtekinthetik azokat a China Cultural Center Facebook oldalán, illetve cikkünk galériájában.
Fotógaléria: