Sokan voltak kíváncsiak március 9-én a KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolája családi délelőttjére, ahová a leendő elsősöket és szüleiket várták. Az iskolába hívogató programok sora ezzel lezárult, hiszen az április 18-19-re meghirdetett beiratkozásig már csak az ének tagozatra készülők meghallgatása van hátra. Előző héten mi is bemutattuk a leendő első évfolyamos diákok osztályfőnökeit: Rohoskáné Sinkovicz Mariann (1.a), Benéné Mihalkó Valéria (1.b) és Királyné Schindler Mónika (1.c).

-Hirdetés-

A legfontosabb tudnivalókról és a közeljövőre vonatkozó tervekről Grausza Jánosné tagintézmény-igazgató tájékoztatott:  

– Az előző éveket és tendenciákat tekintve reményeink szerint három osztály fog indulni. Akik ének tagozatra (1.a) jelentkeznek, meghallgatáson fognak részt venni, melynek eredményét betűrend szerint fogjuk kihirdetni. Az 1.b osztály német nemzetiségi osztály, itt 5+1 órában tanulják a gyerekek a nyelvet. Az 1.c pedig a TÉT-es osztály, ahol technikát, rajzot és természetismeretet tanítunk nekik tömbösítésekkel. Az a és a c osztályban angol nyelvet tanulnak a gyerekek. 1. osztálytól heti 2 órát tudunk nekik biztosítani, létszámtól függően ezt is csoportbontásban, mely 4. osztálytól heti 3 óra lesz. Majd 5. osztálytól megszűnik a TÉT és az ének tagozat is, melyek helyébe lép az emelt szintű angol nyelvoktatás, ami heti 5 órát jelent. A gyerekek szintfelmérő alapján kerülnek be a csoportokba, vagy maradnak az alapszintűben, ami heti 3 órát jelent. A német nemzetiségi osztályban 1-8. osztályig csoportbontásban tanulnak a gyerekek, akik 5+1 órában tanulják az idegen nyelvet. Németből 4. és 6. osztályban belső vizsgát tesznek a tanulók. A +1 óra a német népismeret elsajátítását szolgálja. Mind a két nyelvből készítünk fel alapfokú, illetve középfokú nyelvvizsgára is diákokat. Az utóbbi évek tapasztalatai alapján azt mondhatom, hogy szép eredményeket hoznak a gyerekek. Alsó tagozaton, 1-2. évfolyamon kéttanítós modell működik matematika-, illetve írásórákon, továbbá a napköziben is, tanulási időben. Négy pedagógiai asszisztensünk is van, akik szintén nagyon sokat segítenek. Kollégáink megszerezték a Sakkpalota képesítést, és alkalmazzák is. Négy  munkatársunk jelenleg is tanulmányokat folytat különböző szakokon vagy éppen képzi magát tanítóból tanárrá. A tantestület egyértelműen fiatalodik, melynek nagyon örülünk, hiszen ez egy pozitív jövőképet mutat számunkra.

Grausza Jánosné tagintézmény-igazgató (Fotó: Subáné Kiss Krisztina)

Változatlanul részt veszünk továbbra is külső helyszíni programokon, társintézmények rendezvényein. A gyerekeknek rendszeresen vannak múzeumpedagógiai, könyvtári óráik, ugyanakkor gyakran tesznek látogatást a hivatásos szerveknél is: a tűzoltóparancsnokságon, vagy a mentőállomáson. Számos egyéb más programmal is készülünk diákjainknak, mint pl.: író-olvasó találkozó, piaclátogatás, tanterületlátogatás, kertészkedés, almaszüret. Filharmóniai-, illetve Ciróka Bábszínház bérletük is van. Csendesnapjainkra is mindig hívunk előadókat, valamint a karácsonyi ünnepségek alkalmával.

Kapcsolódó cikk
Tavaszi csendesnapot tartottak a húsvét jegyében
Tavaszi csendesnapot tartottak a húsvét jegyében
 „… ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.”                                                                                          (János 8:36)   Tavaszi csendesnapot tartottak a húsvét jegyében szerdán...

Nemcsak a kognitív tevékenységek fejlesztésére, hanem a mozgásra is nagy hangsúlyt fektetünk. Továbbra is van úszásoktatás, akárcsak a járás többi iskolájában, illetve diáksportköri foglalkozásokat is tartunk, míg az énekesek heti két órában néptáncolnak. Az „a” osztályosok és a német nemzetiségi osztály is fellép városi rendezvényeken, a Német Nemzetiségi Önkormányzat programjain, vagy az Adventi Kórustalálkozón. De szerveztünk már mi is művészeti bemutatót a szülőknek, érdeklődőknek, kollégáknak.

Kapcsolódó cikk
Diákolimpia 9. helyezettek lettek a KEVI labdarúgói
Diákolimpia 9. helyezettek lettek a KEVI labdarúgói
Az idei tanév Futsal Diákolimpia selejtezői már októberben elkezdődtek. Az országos döntőbe való bejutáshoz 3 körzeti, 1 területi, 1 megyei...

Kölcsönös óralátogatások és szintfelmérések segítik a gyermekek felső tagozatos tanulmányait. Itt nívó csoportos oktatást vezettünk be, mivel 4. év végén íratunk a gyerekekkel szintfelmérőket nyelvtanból, szövegértésből és matematikából is, így be tudjuk őket sorolni az osztályokból, képességeiknek megfelelően. Ez egy jól működő módszer.

Mindig készülünk újdonságokkal, mely nem biztos, hogy az oktatással kapcsolatos, de szorosan fűződik hozzá. Ebben az évben, alsó tagozaton már elkezdtünk tematikus napokat tartani jeles napok, évfordulók kapcsán.

2025-ben lesz iskolánk 65 éves, erre az alkalomra elkészülhet egy iskolatörténeti tanösvény az intézmény területén.

Szeretnénk elkezdeni a régi épületszárny felújítását, korszerűsítését, mely elmaradt a 2010-es pályázatból. Elsősorban a padlózat, a falburkolat és az ajtók cseréje valósulhat majd meg, melyeket a nyár folyamán szeretnénk elvégezni.

Folyamatos a megújulás tehát a Petőfiben, ám ami bevált és sikeres, azt a jövőben is alkalmazzák. Ilyen az első két évfolyamon a kéttanítós modell, alsó tagozaton a Sakkpalota módszer, az intenzív nyelvtanítás és a sport kiemelt szerepe, de változatlan és meghatározó a hitélet szerepe is az intézményben. 
További részleteket, technikai tudnivalókat az intézmény honlapján, facebook oldalán és az óvodákban kifüggesztett tájékoztatókon olvashatnak.

Kiemelt képen a leendő első évfolyamosok osztályfőnökei: Rohoskáné Sinkovicz Mariann (1.a), Benéné Mihalkó Valéria (1.b) és Királyné Schindler Mónika (1.c) 

MEGOSZTÁS